‘Gazilerimizin anlamlı gününü kutluyorum’
18 Eylül 2023 11:38

‘Gazilerimizin anlamlı gününü kutluyorum’

Gölcük Kaymakamı Müfit Gültekin, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Tüm gazilerimizin anlamlı gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı

Gölcük Kaymakamı Müfit Gültekin, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile yazılı basın açıklaması yaptı. Kaymakam Gültekin yapmış olduğu açıklamada, “Cumhuriyetimizin temellerinin atılmasında canları pahasına cepheden cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimizin fedakarlıkları ve kahramanlıkları sayesinde bugünün güçlü ve saygın Türkiye’sinde yaşamaktayız. O nedenledir ki Gazilerimiz her zaman değer verdiğimiz onurlandırılmış askerlerimizdir. Onlara her zaman sahip çıkmalı ve gelecek nesillere de kahramanlıklarını aktarmalıyız” ifadelerine yer verdi.

‘ŞEHİTLİK VE GAZİLİK UNVANLARI BÜYÜK BİR ŞEREFTİR’

Sözlerini sürdüren Kaymakam Gültekin, “Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şereftir. Bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatanı bizlere kazandıran ve emanet eden tüm silah arkadaşlarına, kahramanlıkları ile her zaman gurur duyduğumuz gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. Başta vatanımızın varlığı, birliği ve beraberliği için her dönemde canlarını feda eden aziz şehitlerimiz olmak üzere ebediyete intikal eden gazilerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyor, tüm gazilerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum” dedi.      

BENZER HABERLER
X