Dünyanın dört bir tarafından KOÜ’ye tedavi için geliyorlar
18 Nisan 2024 14:19

Dünyanın dört bir tarafından KOÜ’ye tedavi için geliyorlar

Türkiye’nin sağlık sektöründeki öncü kurumlarından birisi olan ve sağlıkta güçlü bir üniversite vizyonuyla hareket eden Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, kaliteli sağlık hizmetlerinin yanı sıra toplum sağlığına katkılarıyla da öne çıkıyor

Sürekli olarak gelişen ve yenilenen yapısıyla, bölgesel ve ulusal düzeyde sağlık alanında önemli bir referans noktası olmaya devam eden Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, modern tıbbın gerektirdiği teknolojik altyapısı yanı sıra fiziki yenilikleri ile de hem hasta konforunu artıyor hem de daha fazla hizmet sunmak için girişimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda da son olarak Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Göz Hastalıkları Polikliniği, hastalarının sağlığına verdiği önemi ve kaliteli hizmet anlayışını daha da yukarılara taşımak için kapsamlı bir yenileme sürecinden geçiyor. Bu yenileme çalışmaları ile birlikte, hastaların daha konforlu ve rahat bir ortamda tedavi görmeleri, bekleme sürelerinin kısaltılması ve poliklinik içerisinde daha etkin bir hasta akışı sağlanması amaçlanıyor.

KOÜ’DE HASTA MEMNUNİYETİNİ ARTIRMAYA YÖNELİK ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin tüm birimleriyle birlikte bölgemiz ve ülkemiz için önemli bir merkez olduğuna dikkat çeken Başhekim Prof. Dr. Görkem Aksu, “Sadece ilimizden değil, dünyanın pek çok ülkesinden hastalar tedavi olmak için üniversitemize geliyor. Bu anlamda yoğun bir talep ile karşı karşıya kaldığımızı belirtmek isterim. Tabi ki hastalarımızı tedavi ederken onların daha konforlu bir ortamda tedavi görmelerini de arzu ediyoruz. Bu sebeple de sürekli olarak hastanemizde yeni düzenlemeler yapıyoruz. Yenileme çalışmalarımız ile birlikte de hastalarımızdan olumlu dönüşler alıyor ve hasta memnuniyetimizin de sürekli artığını görüyoruz. Bu durum da tabi ki daha fazla tercih edilmemizi sağlıyor” dedi.

YENİLENEN POLİKLİNİK İLE BİRLİKTE DAHA FAZLA HASTAYA HİZMET VERİLECEK

Yenilenen ve yeni yerinde hizmet vermeye başlayan Göz Polikliniği’nin de bunlardan bir tanesi olduğunu ifade eden Başhekim Prof. Dr. Aksu, “Yenilenen polikliniğimizde, genişletilmiş bekleme alanlarıyla birlikte modern ve fonksiyonel tasarıma sahip odalarıyla, hastalarımıza daha iyi hizmet sunacağız. Ayrıca artırılmış oda kapasitesi sayesinde de daha fazla hastaya aynı anda hizmet verebileceğiz” dedi.

ALMANYA, FRANSA, AMERİKA’DAN HASTALAR TEDAVİ İÇİN KOÜ’YE GELİYOR

Kocaeli Üniversitesi Göz Hastalıkları Bölümü’nün köklü bir geçmişe ve deneyimli uzman kadrosuna sahip olduğunu ifade eden Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurşen Yüksel ise “32 yıldır göz sağlığı alanında hizmet veren polikliniğimize, kentimiz ve ülkemizin dört bir yanından hastalarımızın yanı sıra, Almanya, Azerbaycan, Bulgaristan, Fransa, Kazakistan ve hatta Amerika’dan hastalar tedavi görmek için geliyorlar. Son bir yılda 40 binin üzerinde hastamız polikliniğimizden faydalanırken, 7 binin üzerinde hastayı da ameliyat ettik” açıklamasında bulundu.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ, ÖNEMLİ GÖZ AMELİYATLARI İÇİN BÖLGENİN MERKEZİ KONUMUNDA

Kocaeli Üniversitesi Göz Hastalıkları Bölümü’nde yapılan tedavi yöntemlerine de değinen Prof. Dr. Nurşen Yüksel, “Glokom, retina hastalıkları, kornea hastalıkları, şaşılık ve pediatrik göz cerrahileri tedavileri yanı sıra bölgemizde sadece üniversitemizde ahmed glokom valvi, kornea nakli, komplike retina dekolmanı, komplike vitreoretinal cerrahi olguları ameliyatlarını da merkez olarak yapıyoruz. Göz Hastalıkları Bölümümüzde; 2 profesör, 2 doçent, 2 öğretim üyesi ve 17 araştırma görevlisiyle hastalarımıza hizmet sunmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Habere ait diğer görseller

BENZER HABERLER
X