Deprem şehitleri törenle anılacak
14 Ağustos 2023 15:38

Deprem şehitleri törenle anılacak

Gölcük’te 17 Ağustos 1999’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenler, felaketin 24. yıldönümünde düzenlenecek törenle anılacak

Türkiye’nin yakın tarihinin en büyük felaketlerinden biri olarak gösterilen 17 Ağustos Depremi'nin 24. yıldönümünde düzenlenecek anma programı belirlendi. Programda, depremde hayatını kaybedenler dualarla anılacak. 16 Ağustos Çarşamba günü saat 21.00’da Kavaklı Sahili’ndeki tören alanında başlayacak programa 81 ilden gönüllüler, Kocaeli Yerel Destek ekipleri ve çok sayıda vatandaşın katılması bekleniyor.

PROF. DR. BARIŞ DEPREMİ ANLATACAK

Kavaklı Sahili’ndeki program, 21.00’da Kur’an-ı Kerim tilaveti ve deprem şehitleri için yapılacak dualar ile devam edecek. Prof. Dr. Şerif Barış’ın sunumu ile devam edecek törende protokol konuşmaları sonrasında Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi ise tasavvuf musikisinin en güzel örneklerini seslendirecek. Programın ilk günü depremin gerçekleştiği saat olan 03.02’de Deprem Şehitleri Anıtı’na çelenk sunumu ve dualarla sona erecek.

DEPREM ŞEHİTLİKLERİNDE DUALAR EDİLECEK

Anma programı kapsamında 17 Ağustos Perşembe günü saat 11.00’da 17 Ağustos Deprem Şehitliği’nde Kur’an-ı Kerim tilaveti eşliğinde dualar edilecek. Program; saat 12.00’da İhsaniye Deprem Şehitliği ziyareti Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua, 13.30’da İhsaniye Çiftlik Ulu Camii Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua, 15.30’da Değirmendere Şehitliği ziyareti Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua, 17.30’da Halıdere Merkez Camii Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua, son olarak da Ulaşlı Şehitliği ziyaretinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile sona erecek.

BAŞKAN SEZER’DEN ANMA PROGRAMINA DAVET

Depremde hayatını kaybeden deprem şehitlerinin anısını her zaman yaşatacaklarını söyleyen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, tüm hemşehrilerini anma programına davet etti.

X