Çocuklara ücretsiz at biniş eğitimi
28 Nisan 2024 11:58

Çocuklara ücretsiz at biniş eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 4-6 yaş arası çocuklara yönelik ücretsiz at biniş eğitimlerine devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi at sevgisi aşılamak ve binicilik sporunu sevdirmek amacıyla hayata geçirdiği at biniş eğitimleri kapsamında 4-6 yaş arası çocuklara ücretsiz eğitim veriyor. Hem fiziksel hem de ruhsal anlamda birçok faydası olduğu bilinen bu spor dalında, çocuklar eğlenceli anlar yaşıyor.

YENİ NESİLLER ATLA BULUŞUYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün organize ettiği “At Biniş Eğitimleri” 4 hafta sürüyor. Kocaeli Atlı Spor Merkezi’nde verilen eğitimler, 4-6 yaş arası çocuklara yönelik olarak gerçekleştiriliyor. Eğitimlerde çocuklara at sevgisi ve at bakımı öğretiliyor. Biniş esnasında atların ürettiği titreşimler çocuklarda öğrenmeyi geliştiren sempatik sinir sisteminin aktivasyonunu yönlendirip aynı zamanda fiziksel olarak denge, kas, koordinasyon, motor sinir sistemi gelişiminin desteklenmesine fayda sağlıyor.

GÜZEL DENEYİMLER KAZANDIRIR

Özellikle erken yaşta atla tanışan çocuklarda sorumluluk, liderlik, disiplin, sağduyu, özgüven, doğa ve hayvan sevgisi faktörlerinin oluşmasında yardımcı olunuyor. Kendilerinden çok daha büyük ve güçlü bir hayvanı kontrol etme becerisi kazandırırken, ata sarılmaktan ve onu tımar etmekten at sürmeye, atın bir parçası olmaya kadar binicilik sürekli olarak güzel deneyimler kazandırıyor. 4-6 yaş arası çocuklara yönelik gerçekleşen at biniş eğitimlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, 0 262 318 27 25 nolu telefondan başvuru yapabilir, detaylı bilgi alabilir.

 

BENZER HABERLER
X