CHP İzmit kongre sürecine girdi
09 Ağustos 2023 16:00

CHP İzmit kongre sürecine girdi

Kongre sürecine giren CHP Kocaeli örgütlerinde İzmit’in kongre tarihi belirlendi. 10 Eylül Pazar günü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek kongrede mevcut başkan Gökhan Darcan’ın yeniden aday olması bekleniyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarafından alınan Kurultay kararının ardından örgütlerde kongre heyecanı başladı. CHP Kocaeli'de de ilçe kongreleri öncesi belirlenen takvime göre 3 Temmuz itibarıyla mahalle delege seçimleri başladı. Delege seçimlerinin 30 Temmuz'da sona ermesiyle de ilçe kongrelerinin tarihleri belirlenmeye başladı. CHP’nin ilçe kongreleri ise Çayırova ile başladı.  Çayırova İlçe Başkanlığı'nın kongresinde mevcut Başkan Binali Eniş yeniden ilçe başkanı seçildi.

KONGRELER ÇAYIROVA İLE BAŞLADI

Çayırova'nın ardından 13 Ağustos Pazar günü Darıca ve Derince’nin ilçe kongreleri düzenlenecek. 16 Ağustos Çarşamba günü Kandıra, 19 Ağustos Cumartesi günü Gölcük, 20 Ağustos Pazar günü Dilovası, 26 Ağustos Cumartesi günü Karamürsel, 27 Ağustos Pazar günü Gebze, 3 Eylül Pazar günü ise Kartepe, Körfez ve Başiskele’nin ilçe kongreleri gerçekleştirilecek. Merakla beklenen CHP İzmit İlçe Başkanlığı’nın kongre günü ise 10 Eylül Pazar olarak belirlendi. CHP İzmit’in kongresi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Kongrede mevcut başkan Gökhan Darcan’ın yeniden aday olması bekleniyor.

BENZER HABERLER
X