Cantürk ,‘Öğrencilerin kariyerini önemsiyoruz’
29 Mayıs 2024 10:25

Cantürk ,‘Öğrencilerin kariyerini önemsiyoruz’

Kocaeli Üniversitesi’nde “Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi ve Mikroyeterlilikler/Europass: AB Standartlarında Kariyer Gelişimi ve İş İmkanları” başlıklı seminer gerçekleştirildi. Seminerde konuşan KOÜ Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, öğrencilerin kariyerini önemsediklerini ifade etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından Kocaeli Üniversitesi’nde  “Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi ve Mikroyeterlilikler/ Europass: AB Standartlarında Kariyer Gelişimi ve İş İmkanları” başlıklı seminer gerçekleştirildi. Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen seminer öncesi, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk’ü makamında ziyaret etti. Fikir alışverişinde bulunulması ve kurumlar arası yapılabilecek çalışmaların görüşüldüğü ziyaret sonrası ise seminere geçildi.

İKİ AYRI SUNUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KOÜ Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Elif Öğüt, Prof. Dr. Ömer Faruk Çelik, Genel Sekreter Doç. Dr. Mustafa Eren ile akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı seminerde, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan “Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi ve Mikroyeterlilikler” başlıklı sunumu, Europass Uzmanı Emine Akyel de “AB Standartlarında Kariyer Gelişimi ve İş İmkânları” başlıklı sunumu gerçekleştirdi.

‘ÖĞRENCİLERİN KARİYER HEDEFLERİNE DESTEK SUNULUYOR’

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan seminerin açılış konuşmasını yapan KOÜ Rektörü Prof. Dr. Cantürk, Kocaeli Üniversitesi olarak öğrencilerin kariyerini, kişisel gelişimini önemseyen bir üniversite olduklarını vurguladı. Gerek kariyer dersleri, gerekse uygulanan atölyelerle öğrencilerin kariyer hedeflerine destek sunulduğunu ifade eden Rektör Cantürk, tüm bunlar ışığında geçtiğimiz aylarda Avrupa’nın en büyük kariyer fuarı olan Marmara Kariyer Fuarı’nı gerçekleştirdiklerini belirtti.

KATKI SUNANLARA TEŞEKKÜR BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

“Bizler öğrencilerimize daha iyi gelecek sunmak için çalışmak ve onlara kariyer fırsatları sunmak zorundayız” diyen Rektör Cantürk, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Ulusal Europass Merkezi iş birliği ile Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen bu seminerin çok anlamlı olduğunu aktardı. Seminer sonrası Rektör Cantürk, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elif Öğüt ise Europass Uzmanı Emine Akyel’e teşekkür belgesi takdim etti. Seminer toplu fotoğraf çekiminin ardından sonra erdi.

Habere ait diğer görseller

BENZER HABERLER
X