Bilgin, ‘Gönülleri hoş etmeye çalışacağız’
07 Mart 2024 16:46

Bilgin, ‘Gönülleri hoş etmeye çalışacağız’

İHH İnsani Yardım Vakfı Gölcük Temsilcisi Ahmet Bilgin, Ramazan ayına yönelik olarak hazırladıkları proje hakkında açıklamalarda bulundu. Bilgin, “Gönülleri hoş etmeye çalışacağız” dedi

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Gölcük Temsilcisi Ahmet Bilgin, Ramazan ayına yönelik olarak İHH Kocaeli Şubesi kapsamında hazırladıkları proje hakkında dün açıklamalar yaptı. Bilgin, konuyla ilgili olarak verdiği bilgilerde “11 ayın sultanı, rahmet ve bereketi ile Allah’ın bol bol ihsan edip kullarını af ve mağfiret ettiği Ramazan ayının arifesinde bulunmaktayız. Bu anlamda bu Ramazan ayının bereketi ve Allah’ın mağfiretinden istifade edebilmek, bu bereketli aydan faydalanabilmek adına Gölcük İHH Temsilciliği olarak bazı çalışmalar yapmayı planlamaktayız. Bu kapsamda Kocaeli İHH olarak 12 milyonun üzerinde bir proje bütçesi oluşturduk. Bu proje bütçesinden bir milyon dört yüz bin lirasını da Gölcük İHH Temsilciliği olarak üstlenmiş bulunmaktayız” dedi.

‘MEYVE SEPETİNİN DAĞITIMINI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’

Sözlerine devam eden Bilgin, “Bölgemizde bulunan öncelikle yetim aileler olmak üzere, ihtiyaç sahibi ailelere kumanya dağıtıp bayramlık giydirmesi yapacağız. İHH Gölcük Temsilciliğimiz, Ramazan ayında geleneksel hale gelen çarşı merkezinde stand çalışmasını yapacak. Temsilcilik bürolarından elde ettiğimiz gelirlerimizi, kayıtlarımızda bulunan yetim çocuklarımız ve ailelerinin bayramlık kıyafetlerinin giydirilmesi için kullanılacak. Yine ilçemizde kayıtlarımızda bulunan öncelikle yetim ailelere ve imkan olursa ihtiyaç sahibi ailelere, her biri 800 TL değerinde olmak üzere gıda kolisi ve çeşitli meyvelerden oluşan dört kilogramlık meyve sepetinin dağıtımını gerçekleştireceğiz. Ramazan boyunca tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımızla sırayla her iftarı bir yetim ailenin evinde yapacağız. Misafir olarak kendi hazırladığımız ve giderken yanımızda götüreceğimiz iftar menüsü ile yetim ailelerimizle iftar yaparak onların gönüllerini hoş etmeye çalışacağız” dedi.

‘HATAY’DA BİR ÇALIŞMA OLACAK’

Bilgin, açıklamasını sürdürdü ve “Ayrıca bu sene ilkini gerçekleştirmeyi planladığımız, belediye, kaymakamlık ve İHH Gölcük Temsilciliğimiz ile ortak hareket ederek Ramazanın 15. gününde yetim çocuklarımızın tümü ve aileleri ile birlikte bir iftar yapmak istiyoruz. İHH Gölcük Temsilciliği’mizin tüm teşkilat mensubu ve gönüllü çalışanlarıyla birlikte, Ramazan ayının 15. günü yetim günü olma münasebeti ile uygun bir yerde bir araya gelerek iftarda buluşacağız. Yetim çocuklarımız ve ailelerinin gönüllerini hoş etmeye çalışacağız. Bu konuyu Sayın Kaymakamımıza arz ettik. Kendileri olabileceği kanaatini belirttiler ancak Belediye Başkanımızla ilgili konuyu konuştuktan sonra net kararı vereceklerini ifade ettiler. Ramazan ayının 15. günü yetim günü olma münasebeti ile İHH Vakfımızın belirlediği, Hatay ilinde yine tüm yetim çocuklarımızın bayramlık giyindirilmesi için tüm ilçeler destek verecek. Bu çalışma için temsilciliğimiz hanım kollarından iki teşkilat mensubu arkadaşımız, söz konusu çalışmaya yerinde katkı sunmak için ilgili bölgeye gidecek” dedi.

‘BAĞIŞÇILARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Bilgin, açıklamasının sonunda “Filistin ve Suriye bölgelerinde, yetimhanelerde yetim çocuklarımıza bayramlık giysisi ve Ramazan iftar yemeği vererek hüzünlü gönülleri hoş etmeye çalışacağız. Fitre bedeli 130 TL, bir iftar bedeli 130 TL, Ramazan kumanya bedeli 800 TL, yetim Ramazan iftarı 2 bin TL,  bayramlık kıyafet 750 TL’dir. Bağışçılarımız zekat, fitre, fidye veya istediği miktar karşılığında Ramazan ayı çalışmalarımıza destek olabilirler. Bağış yapmak isteyen bağışçılarımız, temsilcilik bürolarına gelerek makbuz mukabilinde bağışlarını yapabilirler veya internet üzerinden İHH Gölcük Temsilciliğimiz kurumsal hesaplarımıza diledikleri miktarda bağışlarını kolaylıkla gönderebilirler. İlçemizde bağışları ile her zaman bizleri destekleyerek daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşmamıza fırsat veren, ilgili ihtiyaç sahiplerine ve yetim ailelerimize ulaşarak hizmet etmemize katkı sağlayan bağışçılarımıza kurumum İHH ve şahsım adına teşekkürlerimizi sunarız. İçerisinde bulunduğumuz üç ayların ve yaklaşan Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi. Erdem ŞENGÜL

BENZER HABERLER
X