Askeri personelden itfaiye erlerine eğitim
21 Ağustos 2023 11:24

Askeri personelden itfaiye erlerine eğitim

Askeri personel tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde görevli itfaiye erlerine ‘ileri ve güvenli sürüş teknikleri’ eğitici eğitimi veriliyor

Kurum içi eğitimlere önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlar için 7/24 görevde olan itfaiyecilere eğitim vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Jandarma Genel Komutanlığı’yla yapılan işbirliğiyle İtfaiye personeline yönelik “ileri ve güvenli sürüş teknikleri” eğitici eğitimi verildi.

İLERİ VE GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ

"2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi" ve "2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı" kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı işbirliği kapsamında eğitici eğitimleri başladı. Bilecik Söğüt Jandarma Ulaştırma Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda görevli personele yönelik "İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitici Eğitimi" veriliyor.

TEORİK VE UYGULAMALI EĞİTİM

Söğüt Jandarma Ulaştırma Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda görevli askeri personel tarafından itfaiye personeline güvenli ve defansif sürüş eğitimi, anti skid eğitimi, ileri sürüş eğitimi, ekonomik sürüş eğitimi, uykusuzluk ve yorgunluk farkındalığı eğitimi gibi konular teorik ve uygulamalı şekilde gösteriliyor.

BENZER HABERLER
X