‘Aday adaylarına eşit mesafede olacağız’
12 Kasım 2023 15:05

‘Aday adaylarına eşit mesafede olacağız’

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Kemal Yavuz, yerel seçim sürecinde aday adaylığı başvuruları ile ilgili olarak parti binasında açıklamalarda bulundu. Yavuz, “Tüm aday adaylarımıza eşit mesafede olacağız” dedi

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Kemal Yavuz, yerel seçim sürecinde adaylık başvuruları hakkında, önceki gün parti binasında açıklamalarda bulundu. Başkan Yavuz, yaptığı açıklamada “Cumhuriyetimizin 100. yılı ile sözlerime başlamak istiyorum. Bir ülkenin 100 yıllık ömrünü tamamlaması demek, bizim düsturumuzda aslında bir ülkenin bir yaşına gelmesi demektir. Çünkü ülkelerde yaş hesabı, 100 yıl üzerinden hesaplanıyor. 100 yılınızı tamamladığınız zaman gerçekten güçlü bir devlet, güçlü bir hükümet olduğunuz anlamına geliyor. O günden bu güne kadar bu devlete, bu vatana hizmet eden başta Ulu Önder Atatürk’ü, cumhuriyetimizin kurucusu olarak rahmetle anıyoruz. Rabbim o günlerde mücadele eden tüm şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Partimizin kuruluşundan bu güne hizmet eden ilçe başkanlarımız oldu. Aynı ona benzetiyorum. Onlar bu hizmetleri yapmamış olsaydı bugün burada bizim de oturma ihtimalimiz olmazdı. Onlardan da Allah razı olsun. Bu partinin her kademesinde görev yapmış her arkadaşımıza her şeyden önce teşekkür ediyorum. Bu gün de bayrağı biz devraldık” dedi.

‘TEK GAYEMİZ VAR; GÖLCÜK’E HİZMET ETMEK’

Sözlerine devam eden Başkan Yavuz, “Ülkemizin genel durumuna baktığımız zaman ülkemizin etrafı adeta ateş çemberi içerisinde. Bugün bunu sadece Gazze, Suriye ile sınırlamak mümkün değil. Ben kendimi bildim bileli ülkemiz hep savaş içerisinde. Soğuk savaş dediğimiz tarzda mücadeleler oldu. Burada da ekonomik olarak 40 yıldır kayıplarımıza baktığımız zaman gerçekten çok ciddi manada kayıplar verdiğimizi görüyoruz. Ekonomi bir şekilde yerine getirilir ama o süreçte binlerce şehit verdik. Binlerce şehidimiz kanlarını akıttı. Rabbim onlardan da razı olsun. Mekanları cennet olsun. Biz şehit olduklarına inanıyoruz. Onların bu ülke için akıttığı kanların üzerinde yaşıyoruz. Kanla alınan kanla verilir. Bu ülke hep kanla mücadele etmiş, hep kan dökülmüş. Tarihimizi iyi yorumlamak, ülkemizin fiziki yapısını iyi yorumlamak lazım. Şu anda da yaşadıklarımıza baktığımız zaman bizim ülkemizin ne kadar önemli bir noktada olduğunu görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız, son 20 yıla damgasını vurmuş bir lider. Bizler o liderin arkasında hizmet etme fırsatını bulduğumuz için de kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Böyle bir liderle yol arkadaşlığı ediyoruz. Belki yarın bizim ismimiz hatırlanmayacak ama bizim çocuklarımız, dedelerinin, atalarının Cumhurbaşkanımızın arkasında görev yaptığını söyleyecek. Biz bundan ötürü çok mutluyuz. Allah Cumhurbaşkanımıza uzun ömürler versin. Yorgunluklarını, yaşadıklarını görüyoruz. Bizim de gayret etmemiz gerekiyor. Ülke siyasetinde bizlerin elinden çok bir şey gelmiyor çünkü biz ilçede görev yapıyoruz. Bizim tek gayemiz var; Gölcük’e hizmet etmek. Gölcük’e hakim olmak demek, Kocaeli’ye hakim olmak demek; Kocaeli’ye hakim olmak demek de Türkiye’ye hakim olmak demektir” dedi.

‘SONUNA KADAR SAVUNUCUSUYUZ’

Başkan Yavuz, açıklamasını sürdürerek “Gazze’de bugün yaşananlara baktığımız zaman hedefin aslında Gazze olmadığını biz çok iyi biliyoruz. Genel anlamda baktığınız zaman İsrail, Büyük İsrail olayını istiyor ve bunu da Türkiye üzerinden yürütmek istiyorlar. Onların bütün hedefi Türkiye Cumhuriyeti. Türkiye zayıflar, gücünü kaybederse onlar istediklerini çok rahat bir şekilde alacaklar. Bizim de buna fırsat verme gibi bir durumumuz mümkün değil. Dışarıdan baktığımız zaman ülkemizde ciddi manada mülteci yaşıyor. Bu konuda ciddi sıkıntı çekiyor muyuz, çekiyoruz. Bizim gidip de bir yerde bir kapı açtıracak imkanımız yok. Bizim hem dini inancımız hem de ulus olarak inancımıza baktığımız zaman biz mazlumun yanında olmak zorundayız. Bizim dinine, rengine bakma ihtimalimiz yok. Bugün Ukrayna’da da savaş var. Orada da farklı dinlerden insanlar var. Onlar da ülkemize geldi, sahip çıkmaya çalıştık. Genele baktığımız zaman Arap ülkelerinin durumu ortada, Türki Cumhuriyetlerin devletleri ortada. Sadece Türkiye var. Türkiye bir çekilirse inanın ümmetin durumu çok zor. Onun için bu doğrultuda biz tamamen Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, bize göstereceği yolda yürüme düsturuyla yürüyoruz. Sonuna kadar savunucusuyuz. Bu ülkeyi bu durumdan daha üst duruma getirecek kişinin de Cumhurbaşkanımız olduğuna biz sonuna kadar inanıyoruz ve onunla beraber yol yürümekten de keyif alıyoruz” dedi.

‘ADAY ADAYLIĞI SÜRECİNİ BAŞLATTIK’

Açıklamasına devam eden Başkan Yavuz, “Şimdi önümüzde bir süreç var. Genel merkezimizin açıklamış olduğu kriterlerle aday adaylığı sürecini başlattık. Bu süreçte nasıl bir yol izleyeceğiz? Biz aday adaylıklarımızı almaya başladık. Bizim için şu çok önemli bir kriter: Tüm aday adaylarımız bizim için eşit mesafede. Kaç aday adayı olur bilmiyoruz. Biz siyasi bir temsilciyiz, genel merkezi temsil ediyoruz, bütün aday adaylarına eşit seviyede yanaşmakla mükellefiz. İşin sonucunda, biz üzerimize düşeni yaptıktan sonra sonucu bizlere açıklayacaklar. Genel merkezimiz bu konuda çok ciddi çalışmalar yapıyor. Temayüller yapıyor, anket yapıyor, teşkilat üzerinde çalışmalar yapıyor. Bunların hepsi bir kriter. Bizim farklı kriterlerimiz de var. Genel merkezimizin irtibat halinde olduğu Kocaeli’de vekillerimiz, il teşkilatımız var. Geçmiş dönemde çok ciddi manada siyasi hizmetler yapmış büyüklerimiz var. Onlarla istişare yapıyorlar. Bu ayakların hepsini bir araya getiriyorlar. Onun orantısında bir adayı önümüze koyuyorlar. Ben inanıyorum ki AK Parti, Gölcük’te yine en üst noktada seçimi kazanacaktır” dedi.

‘YARIŞIN SONUNDA MİLLETİMİZ KARAR VERECEK’

Sözlerini sürdüren Başkan Yavuz, “Bizim buradan tek çağrımız şu: Sokakta birçok şey konuşulacaktır. Gölcük’te muhalefet partileri de var. Onlar da kendilerini vatandaşlara anlatacaktır. Siyasi çalışmalar yapacak, aday ortaya koyacaklar. O noktada da biz yarışa gireceğiz. Yarışın sonunda milletimiz karar verecek. Biz inanıyoruz ki AK Parti olarak hizmetlerimizle ve gönül belediyeciliği ile ön plana çıktıysak finalde de açık ara farkla seçimi alacağımıza inanıyoruz. Bizim tek gayemiz şu: Biz Gölcük’te kavga istemiyoruz. Biz siyasetimizi hep etik kurallar içerisinde yapmanın peşindeyiz. Muhalif partilerden de bunu talep ediyoruz. İlçe başkanları ile ara sıra görüşüyoruz ve onlardan da bunu istiyoruz. Mert ve şeffaf bir şekilde yarışa girmek istiyoruz. Arka planda bizi görme ihtimalleri yok. Farklı çatışmalara uzanmayacağız. Birileri buna meyil ederse biz de geri durmayacağız. Siyaseti etik yapacağız. Ahlakın dışına çıkıldığında kesinlikle gereğini yapacağımızdan kimsenin endişesi olmasın. Biz kendimizi anlatırız, onlar da kendilerini anlatsın. Dün yaptıklarımız, yarının teminatıdır diyoruz” dedi.

‘GENEL MERKEZİMİZİN ÖNÜMÜZE KOYACAĞI KİŞİ İLE DEVAM EDECEĞİZ’

Açıklamasını bitiren Başkan Yavuz, “Bizim devam eden bir belediye başkanımız var. Son güne kadar bizim belediye başkanımızdır. Biz belediye başkanımızdan, Ali Yıldırım Sezer’den bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden memnunuz, başarılı olduğuna da sonuna kadar inanıyoruz. Yaptığı hizmetler ortadadır. Çok fazla konuşmaya gerek yok. Belediye başkanımızla sonuna kadar yol yürümeye devam ediyoruz. Akabinde de genel merkezimizin alacağı karara saygı duyarak hareket edeceğiz. Kişilere endeksli değil, makam noktasındaki duruma göre genel merkezimizin önümüze koyacağı kişi ile devam edeceğiz. Mehmet Ellibeş başkanımız üç dönem hizmet etti. Kimse kendisinin hizmetlerini inkar etmeye kalkmasın. Ne yaptığı ortadadır. Birçok hizmetleri olmuştur. Her insanda olduğu gibi onda da eksik olmuştur. Bu çok normaldir. Ne partimizin ne de makamlarımızın boynu aşağı düşürülmedi. Bugüne kadar hizmet ettiğimiz tüm arkadaşlarımız bizim boynumuzu bükmedi, Genel Başkanımızın boynunu bükmedi. O yüzden kendilerine yaptıkları hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Onlar bunu yapmasalardı biz bugün burada konuşamazdık. Muhalefetteki arkadaşlarımız da aday çıkarıyor. Ama sonuç ortada. Biz her zaman kendimizi milletimize demek ki çok iyi anlatıyoruz, onlar da bizi tercih ediyor. Siyasetin etik kuralları çerçevesinde mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz. Dün nasıl burada başka arkadaşlarımız görev yaptıysa ben de ekibime sonuna kadar inanıyorum. İşin finalinde de son gece Allah’ın izni ile kutlama yapacağımıza inanıyorum. Allah bizleri nefsimize uyarak hareket ettirmesin. Hizmetler noktasında milletin faydasına olan ne varsa o noktada bize hizmet etmeyi nasip etsin” dedi. Erdem ŞENGÜL

BENZER HABERLER
X