Ada, ‘Şeref ve gurur günümüz’
29 Ağustos 2023 12:13

Ada, ‘Şeref ve gurur günümüz’

Kocaeli Vali Yardımcısı, Gölcük Kaymakam Vekili Ali Ada, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile yayımladığı kutlama mesajında, “30 Ağustos Zaferi, şeref ve gurur günümüzdür” dedi

Kocaeli Vali Yardımcısı, Gölcük Kaymakam Vekili Ali Ada, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Ada mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı; bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz şeref ve gurur günümüz 30 Ağustos Zaferi, milletimizin ortak değerlerde bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı bir kahramanlık destanıdır. Aziz milletimiz, gösterdiği bu büyük kahramanlıkla vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhu ile verdiği muhteşem mücadele sonucunda büyük zaferi kazanmış ve bize bu cennet vatanı emanet etmiştir” dedi.

‘ORDUMUZUN GÜCÜNÜ TÜM DÜNYAYA GÖSTERMİŞTİR’

Sözlerine devam eden Ada, “Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazanılan ve şanlı tarihimizin altın sayfalarından biri olan Büyük Taarruz Başkomutanlık Meydan Muharebesinin kazanıldığı tarihi zafer gününün 101. yıl dönümünü, milletçe idrak etmenin mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın temsil ettiği bu mücadele, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı, tüm imkânsızlıklara rağmen, yüce Türk Milletinin sarsılmaz azmi, güçlü iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır. 101 yıl önce kazanılan bu savaş, Türkiye Cumhuriyeti’nin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlamış, tarihi sayısız başarılarla dolu olan aziz ve fedakâr milletimiz ve kahraman ordumuzun gücünü, tüm dünyaya göstermiştir” dedi.

‘MİLLETİMİZİN TEK YÜREK OLDUĞUNUN GÖSTERGESİDİR’

Açıklamasını sürdüren Ada, “Bu kutlu zafer, milletimizin vatanı başta olmak üzere kutsal saydığı değerlere zarar vererek istila etmek isteyen düşmana karşı, mücadeleden yılmadığının, bağımsızlığı, birlik ve bütünlüğü, bekası söz konusu olduğunda millet olarak tek ses ve tek yürek olduğunun göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi ise minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

X