Ziyaretten notlar…

11 Ocak 2023 17:07
Ziyaretten notlar…

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Gölcük Belediye Meclis Üyesi İbrahim Kılıç ve AK Parti Gölcük İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Ruhan Çelik ile birlikte gazetemize ziyarette bulundu. Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer,öncelikle Çalışan Gazeteciler Günümüzü kutladı. Başkan Sezer, ziyarette ilçemize şimdiye kadar yapılan ve devam eden yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, sağlık yatırımları hakkında yapmış olduğu açıklamasında, yeni devlet hastanesi ihalesinin 17 Ocak’ta tamamlama ihalesi yapılacağını, ilçemize yapılan ve yapılacak olan aile sağlığı merkezleri ile birlikte Gölcük’te sağlıkla ilgili eksik kalmayacağını ifade etti.Başkan Sezer, eğitim ile ilgili olarak ise “Şu an yapılan ve devam eden 7 okulumuz var” dedi.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, ulaşım konusundaki yatırımlara değinerek, “Kent geçişi ile ilgili olarak onaylanan projemiz var. Bizim yapmış olduğumuz iki yeni üstgeçit var. İkisi de Karayolları Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanlığı’nın desteği ile yapıldı. Kerimağa rampasının orada yapılacak üstgeçit var. Yapılmasının uygun olduğu onayını veren de Karayolları. Şubat ayında Ulaşlı’da menfez yapılacak. Projesini bakanlığımız onayladı” dedi. Başkan Sezer, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, Adnan Menderes Bulvarı, Kongre Sarayı önünün duble yol olması ve Kavaklı Sahil Caddesinde yapılan yatırımların, ulaşım yönünden çok önemli yatırımlar olduğunu ifade etti.

Başkan Sezer, Gölcük Millet Bahçesi ile ilgili olarak ise “Bizim daha önceden at yarışı sahasının alt kısmında, daha önceden enkaz döküm sahasıydı, çalışmalar tamamlandı. Bazı eksiklikler var ve bunun için bir süre verildi. O süre zarfında muazzam manzaralı bir kafe ve kütüphane var. Özellikle üniversiteye hazırlanan ya da üniversiteli gençlerimizin vakit geçirebilecekleri, ders çalışabilecekleri bir mekan olacak. Bu da yaz aylarına kadar tamamlanmış olacak” dedi.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer,Değirmendere ile Halıdere arasında devam eden çalışmalara değinerek, yapılan çalışma ile Değirmendere ile Halıdere’nin birbirine bağlanacağını, proje kapsamında çift kaydıraklı aquapark, çocuklar için su oyun parkı, spor sahaları, kafenin olduğunu ve proje ile birlikte yeni bir sosyal yaşam alanı oluştuğunu belirtti.

İlçemizde yapım çalışmaları devam eden terminal binasına değinen Başkan Sezer, “Eski sanayi alanını kullanma alanına da terminalin taşınması ile sahip olacağız. Böylelikle modern bir terminale kavuşmuş olacağız. Gölcük yolları ile alakalı çok ciddi çalışmalar yapıldı. Devlet hastanesinin karşısına yapılan tek yön halindeki yol ve köprü var. O köprü yapılmadan evvel orada ne yol vardı ne de köprü vardı. Ulaşımı rahatlatmak amacıyla planlanıp hazırlanan bir köprü ve yoldu” dedi. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, ayrıca ilçemize yapılan spor yatırımları hakkında da bilgiler verdi. Başkan Sezer, sokak hayvanları rehabilitasyon merkezinin bittiğini, Örcün, Yukarı Değirmendere’de restorasyonlar yaptıklarını, Ulaşlı’daki restorasyon devam ettiğini ve tarihi çeşmeleri restore ettiklerini de ifade etti.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X