Ziyaretten notlar…

10 Ocak 2017 12:09
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Güney Yılmaz, gazetemize bir ziyaret gerçekleştirdi.

 CHP İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcıları Emir Uzuner ve Gökhan Ağ ile Sayman Tuncay Şahin’inde hazır bulunduğu ziyarette, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Güney Yılmaz, öncelikle kendini tanıtarak uzun bir süredir partinin içinde olduğunu, ilçe sekreterliği görevinde de bulunduğunu ifade etti.  

 Önümüzdeki dönemde yapacakları faaliyetlerinden bahseden İlçe Gençlik Kolları Başkanı Güney Yılmaz, en büyük hedeflerinin genelden ziyade, yerelde Gölcük için neler ortaya konulabilir bunun çalışmasını yaptıklarını ifade etti. Başkan Yılmaz, aynı zamanda kurumsal kimliği geliştirmeye çalışacaklarını, yıllık faaliyet raporları oluşturacaklarını ve kendisinden sonraki yönetimlere iyi bir arşiv bırakma niyetinde olduklarını söyledi. Başkan Güney Yılmaz, hedeflerinin yapılacak olan belediye başkanlığı seçimlerinde belediye seçimlerini almak olduğunu belirtti.

 Başkan Güney Yılmaz, İlçemizde çözüm bekleyen konular arasında ise zincirleme bir reaksiyon olduğundan söz ederek, çöp sorununun trafik sorununa, trafik sorununun sosyal yaşama etki ettiğini belirtti. Başkan Yılmaz, ilçemizde uzun bir süredir çöp sıkıntısı olduğunu belirterek, çöp sıkıntısının önlenebilmesi için yer altı çöp istasyonlarına ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

 Başkan Yılmaz, ilçemizdeki sosyal etkinliklerin yeterince olmadığını belirterek, Gölcük’ün marka kent Donanma Kenti imajını ise günden güne kaybettiğini ifade ederek, ilçemizde 1950’li yıllarda dört veya beş sinema olduğu halde günümüzde ise sinemanın olmamasının bir eksiklik olduğunu söyledi.

 Başkan Güney Yılmaz, ilçemizde yaşayan vatandaşların özellikle hafta sonlarını İzmit’te değil, ilçemizde geçirmelerini, bunun içinde sosyal etkinlik ve aktivitelerin arttırılması gerektiğini ifade etti. Başkan Güney Yılmaz, ilçemizdeki gençlere de gereken uygun ortamların oluşturulması gerektiğini belirtti.

 Başkan Yılmaz, kentsel dönüşümün ilçemiz gerekli olduğunu, ilçemizin çok sıkışık bir şekilde bulunduğunu da ifade etti. Başkan Yılmaz, sıralamış olduğu sorunların basit ama ilçemizde yaşayan insanların rahatsızlık duyduğu konular olduğunu ifade etti. İlçe Gençlik Kolları Başkanı Güney Yılmaz, ilde en çok vergi veren üçüncü en büyük ilçe olunmasına rağmen, vergi havuzundan faydalanmada ise sonlarda olunduğunu ifade etti. İlçemizdeki ana problemlerin çözülmesiyle birlikte, daha yaşanabilir bir kent olunacağını belirten Başkan Güney Yılmaz, gençlerin ne istediklerine kulak verilmesi gerektiğini ifade ederek, gençlere yönelik projelerin daha da arttırılması gerektiğini ve bunların yöneticiler tarafından dikkate alınması gerektiğini belirtti.

 Başkan Güney Yılmaz, İlçemize bağlı Değirmendere beldesinde önceleri olan sosyal aktivitelerin ve konser faaliyetlerin devam etmesi gerektiğini, yine önceden yapılan festivallerin günümüzde eskisi kadar yapılmadığını ifade etti. Başkan Güney Yılmaz, sosyal hayatın daha fazla geliştirilmesiyle, gençlerin daha fazla ilçemizde kalacağını ve gençlere ağırlık verilmesi gerektiğini belirterek, belediyenin bu konuda gerekli projelere ağırlık vermesi gerektiğini ifade etti.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X