Soru işaretleri gideriliyor…

23 Haziran 2016 14:24

Gölcük’teki vatandaşlar sosyal imkan ve olanakların arttırılarak, ilçemizin alışveriş merkezine, sinemaya ve bowling salonu gibi bazı sosyal donatılara ihtiyaç duyduğunu ifade ediyor. Vatandaşlar, ilçemizin daha güzel bir yer olması ve ilçemizin canlandırılması adına yapılacak çalışmalarla birlikte, sosyal imkanların genişletilmesi gerekliliği ön plana çıkıyor.

Sosyal imkanların az olmasından dolayı insanların daha çok İzmit’i tercih ettiğini belirten vatandaşlar, yapılacak olan yeni projelerle birlikte, ilçemizin de gelişeceğini ve daha yaşanabilir bir yer olacağını belirtiyor. Yine vatandaşlar gençleri ilçemizde tutabilmek amacıyla, genlere yönelik projelerin yapılmasının faydalı olacağını belirtiyor. Bazı esnaflar ise vatandaşların başka yerleri tercih etmesiyle birlikte, işlerinde durgunluk yaşandığını ve bununda esnafları etkilediğini söylüyor.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, ilçemizde ifade edildiği gibi bir ekonomik durağanlığın olmadığını belirterek, ekonomik döngüden yola çıkarak ciddi bir hareketliliğin olduğunu ifade etti. Vatandaşların Gölcük’teki sosyal aktivite eksikliğinden yakınmaları konusuna değinen Başkan Ellibeş, ilçemizde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projesiyle sinema, bowling salonu, sanat galerileri ve diğer sosyal yaşam alanlarının yapılacağını ve böylece dönüşüm sonrasında Gölcük’ün bir cazibe merkezi haline geleceğini ve proje için düğmeye basıldığını ifade ederek, Gölcüklülere sosyal donatıların daha fazla olacağının da müjdesini vermiş oldu.

Kentsel dönüşüm hakkında çok olumlu tepkiler aldığını belirten Başkan Ellibeş, deprem gerçeğine vurgu yaparak, kentsel dönüşümün kaçınılmaz olduğunu, birtakım ekonomik kaygılar ve kişisel sorunlar ile bunun önüne geçmemek gerektiğini ifade etti.

Başkan Mehmet Ellibeş’in yapmış olduğu açıklamalarında kentsel dönüşümle birlikte özellikle sosyal imkanların arttırılması ve buna bağlı olarak yapılacak proje ve çalışmalar, gençler tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Kentsel dönüşümün, depremi yaşamış olan ilçemizde yapılmasının gerekli olduğu bir gerçek. Hasarlı ve depreme dayanıksız olan binaların yerini, daha sağlam ve vatandaşların güven içerisinde oturabilecekleri binaların almasını, vatandaşların can güvenliği açısından çok önemli buluyorum.

Başkan Ellibeş’in bahsetmiş olduğu bir konuya bende değinmeden geçemeyeceğim. İlçemizde vatandaşların hizmetine sunulan ve insanların hayatını kolaylaştırma adına yapılanları da korumak ve sahiplenmek herkesin görevi olmalıdır diye düşünüyorum. Bu nedenle ortak kullanım alanlarında hizmete sunulan değerlere de sahip çıkmak gerekiyor. Kentsel dönüşüm konusunda yapılacak olan projeler ilçemizin geleceğini şekillendirme adına büyük önem taşıyor.   

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X