Geçen haftanın ardından…

22 Ağustos 2021 14:43

17 Ağustos 1999’da meydana gelen Gölcük Depremi’nin 22. yıldönümü dolayısı ile düzenlenen Deprem Şehitlerini Anma Programı, hafta içinde Kavaklı Marina’da protokolün ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi. Programda, protokol tarafından konuşmalar yapıldı. Gölcük Müftüsü Emin Yılmaz ve imam hatipler, depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımızın ruhuna Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulundu ve ardından dualar okundu.Programın sonunda ise saatler gece 03.02’yi gösterdiğinde Kavaklı sahilinde bulunan deprem anıtı önünde protokol üyeleri tarafından dualar okundu.
17 Ağustos 1999 Depremi’nde hayatını kaybedenler anısına, Gölcük 17 Ağustos Mezarlığı’nda anma programı gerçekleştirildi. Programa AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Belediye Başkan Yardımcıları Fikret Ormancıoğlu, Şevket Kaba ve Kemal Kahraman, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen ve yönetimi, Gölcük İlçe Müftüsü Emin Yılmaz, belediye daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.İlçe Müftüsü Emin Yılmaz, programda Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulundu ve deprem şehitlerimizin ruhuna dualar okundu.
Gölcük’ten sel bölgelerine yardım
Asrın felaketi 17 Ağustos Gölcük Depremi’nin 22. yıl dönümünde, Kastamonu ve Sinop’ta yaşanan sel felaketi mağdurlarına destek olmak amacıyla, Gölcüklüler tarafından yapılan yardımlarla hazırlanan 3 tır yardım malzemesi, Gölcük’ten sel bölgesine dualarla gönderildi. Programa, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, MHP Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır, Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanı Yaşar Yıldız, Türk Kızılay Gölcük Şubesi Başkanı Orhan Barış ve vatandaşlar katılım gösterdi.
Şeker’den AK Parti Gölcük’eziyaret
AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, geçtiğimiz hafta içinde, AK Parti Gölcük İlçe Başkanlığı’na gelerek parti teşkilatına ziyarette bulundu. Gerçekleştirilen programda Milletvekili Şeker’in yanı sıra Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen ve yönetimi, AK Parti Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Saime Yelken ve yönetimi, AK Parti Gölcük İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tarık Karayel ve yönetimi ile parti üyeleri katılım gösterdi.
Kavşak düzenlemesi projesi ile önemli katkı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gölcük’te üstyapı çalışmaları ile vatandaşların ulaşımının daha rahat ve konforlu yapabilmesine katkı sunuyor. Büyükşehir Belediyesi Gölcük Şirinköy Mahallesi 676. Sokak ile 678. Sokak kesişimin de bulunan kavşak projesi yapımı kapsamında plentmiks temel serimi çalışmaları yapıldı. İpek Yolu Bulvarı’ndan Sivritepe TOKİ Konutları ve İhsaniye’ye ulaşımdaki trafiği düzenlemek üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı - Ulaşım Planlama Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan kavşak yapımında son aşamaya gelindi. Proje tamamlandığında, ilçemiz trafiğine önemli katkıda bulunacaktır.
Yeni haftanın sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X