Geçen haftanın ardından…

19 Ocak 2020 17:06

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Yönetimi, sendikalarına üye 72 kişinin emeklilik törenini, geçtiğimiz hafta içinde sendika binası toplantı salonunda gerçekleştirdi.Törene Gölcük Tersanesi Eski Komutanı Emekli Tuğamiral Mehmet Şevki Şekerefeli, Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi İkinci Başkanı Remzi Köstence, Mali Sekreteri Nusret Subaşı, Genel Sekreteri Korkut Gökbayrak, Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Selami Bulut ve emekli olan üyeler katıldı.Törende, emekli olan üyelere Türk Harb-İş Sendikası’nın hediyeleri verildi.

Çağdaş Medya 14. Yaşını kutladı

2006 yılında merhum Nurettin Sağsöz’ün kurduğu Çağdaş Medya Grubu, 14. yıl kutlamasını, geçtiğimiz hafta içinde Seka Marina Cafe’de düzenlediği kuruluş programı ile gerçekleştirdi. Çağdaş Medya Grubu, SAS Grup ve matbaa çalışanlarının katılım gösterdikleri kuruluş yılı kutlaması programında Çağdaş Medya Grubu İmtiyaz Sahibi Ali Sami Sağsöz’ün konuşmasının ardından Gazetemiz Gölcük Postası,Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Radyo Çağdaş, ve SAS Grup çalışanlarına, İmtiyaz Sahibimiz Ali Sami Sağsöz tarafından hediyeleri verildi. Düzenlenen programda, Çağdaş Medya Grubu’nun 14. yaş kutlama pastası, aile üyelerince birlikte kesildi. 

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Dönemi, okullarda gerçekleştirilen karne törenleri ile sona erdi. Bu kapsamda, ilçemizde eğitim faaliyetlerini sürdüren Hisareyn İlköğretim Okulu’nda karne töreni düzenlendi. Programa; Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ozan Baş ve Yakup Alptekin, Okul Müdürü Kazım Erdoğan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katılım gösterdi. Öğrenciler karnelerini, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulutve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu’nun elinden aldı. Öğretmenler, ilk dönemi tamamlayan öğrencilerine, karnelerinin yanı sıra hediye olarak kitaplarını da verdi.

Empati yapmak gerekiyor

Yaşamları boyunca yalnızca kendi yaptıklarını doğru kabul eden kimseler, toplum içinde yaptığı davranışlarla tepki çekmeyi alışkanlık haline getirmişlerdir. Öyle ki hiçbir şeyi umursamaz, yaptıkları davranışların sonunun ne olacağını da düşünmezler veya düşünmek istemezler. Bu kimseler hayatta yaşadığı olaylardan veya karşılaştıkları durumlardan ders çıkarmadıkları gibi, aynı alışkanlıklarına da devam ederler.

Günlük hayatta vurdumduymaz insanlarla karşılaşmak maalesef mümkün olabiliyor. Siz isterseniz vurdumduymaz, isterseniz saygısız ve düşüncesiz deyin ama karşılaşılan bazı olaylar karşısında insan ne diyeceğini bilemiyor. Sorunlara tek taraflı bakmak yerine pozitif bakabilmenin önemli olduğunu unutmamak gerekiyor.

Toplumda hoş karşılanmayan ve istenmeyen davranışları sergileyen kimselerin biraz empati yapması gerekiyor. Her yolun saygıdan geçtiğini düşünmek, kötü durumların yaşanmasını en aza indirgeyecektir. Empati yapıldığında, sorunların kendiliğinden çözüme kavuşacağı da görülecektir.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X