Geçen haftanın ardından…

19 Mayıs 2019 15:37

Gölcük’te eğitimlerini devam ettiren anaokulları, hafta içinde Anıtpark’ta Okul Öncesi Eğitim Şenliği etkinliğini düzenledi. Etkinliğe Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Müftüsü İlyas Öztel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdülhalik Köse, Naim Gürel ve Yakup Alptekin, Garnizon, Yunus Emre, Düzağaç, Goncagüller ve Şirinköy Anaokulu müdürleri, öğretmen ve öğrencileri, veliler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Anıtpark’ta yapılan etkinlikler kapsamında beş anaokulu, stant da açarak çocuklara hizmet verdi. Etkinlikte yapılan konuşmanın ardından sırası ile Garnizon Anaokulu, Yunus Emre Anaokulu, Düzağaç Anaokulu, Goncagüller Anaokulu ve son olarak Şirinköy Anaokulu, halk oyunları ve modern dansları ile sahneye çıkarak hünerlerini sergiledi.

‘Açık Kapı Bürosu’ hizmette

İçişleri Bakanlığı’nca valilik ve kaymakamlıklara yapılan başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlandırılması adına Gölcük Kaymakamlığı giriş katında Açık Kapı Bürosu hizmete açıldı. Gerçekleştirilen açılışa Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Gölcük Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, kaymakamlık daire müdürleri ve Açık Kapı Bürosu’nda görev yapacak personel katılım gösterdi.

Öğrencilere hijyen eğitimi verildi

Gölcük İlçe Tarım Müdürlüğü, Kocaeli İl Tarım Müdürlüğü’nün koordinesinde, Barbaros İlkokulu’ndaki öğrencilere gıda güvenilirliği konusunda hijyen eğitimi verdi. İlçe Tarım Müdürlüğü’ne bağlı gıda mühendisleri tarafından verilen seminer ve eğitimlerde, öğrencilere el ve yüz temizliği, çevresel etkenlerle etrafa yayılabilecek kir ve mikroplar, el yıkamanın önemi ve çoğunlukla da gıda güvenilirliği konularında önemli bilgiler aktarıldı. 

İlçe idare şube başkanları toplantısı

Gölcük İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı, Gölcük Kongre Sarayı’nda, Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıya Kaymakam Mustafa Irmak’ın yanı sıra Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Burçak Kırca, İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Özdemir, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Ormancıoğlu, kaymakamlık daire müdürleri, okul müdürleri ve muhtarlar katılım gösterdi.

Kantin işletmecilerine eğitim

Gölcük İlçe Tarım Müdürlüğü, hafta içerisinde Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki toplantı salonunda, okullardaki kantin işletmecilerine yönelik bir eğitim semineri verdi. Seminerde İlçe Tarım Müdürü Nebahat Hocaoğlu ve müdürlük personeli ile okullarda görev yapan kantin işletmecileri hazır bulundu 

Yeni haftanın sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X