Geçen haftanın ardından…

29 Nisan 2018 14:20

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilçemizde çeşitli kutlama programları gerçekleştirildi. İlk olarak Anıtpark’ta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı önüne çelenk sunumunun ardından, Değirmendere Turgut Özal İlkokulu’nda kutlama töreni gerçekleştirildi.
Okul Müdürü Nail Ekiz’in konuşmasının ardından öğrenciler şiirler okuyarak, çeşitli yörelerin halk oyunlarını sergiledi. Birinci sınıf öğrencileri, hazırladıkları gösteride, Barış Manço’nun maketinin de konulduğu sahnede çocukların sevgilisi ünlü sanatçının şarkılarını söyledi. Programın sonunda, günün anlam ve önemini belirten resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında ilk üçe giren öğrencilere ödülleri verildi.
KO-MEK sergisi açıldı
Kısa adı KO-MEK olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme kurslarının dönem sonu Gölcük İlçe Sergisi, Kongre Sarayı’nda protokolün katılımıyla açıldı. Kongre Sarayı’ndaki açılış öncesinde, Cihan Yıldız konuklar için birbirinden güzel türküler seslendirdi. Yıldız’ın okuduğu türküler konuklara duygusal anlar yaşattı. Konuşmaların ardından Başkan Karaosmanoğlu, ilk olarak KOMEK bohçasını, Eylül ayında düğün yapacak bir kursiyere hediye etti. Açılan sergilenen el emeği göz nuru eserler göz doldurdu.
Halıdere’de yardım kermesi
Halıdere Merkez Camii müştemilatında devam eden 4–6 yaş Kur’an-ı Kerim Kursu inşaatı için Halıdere’deki bayan Kur’an kursları işbirliğinde, hafta içinde Halıdere merkezinde yardım kermesi açıldı. Kermesin açılışına Gölcük Müftüsü İlyas Öztel, Halıdere Merkez Camii İmam Hatibi Hasan Çamur, Halıdere Körfez Mahallesi Muhtarı Ataman Akdeniz, Halıdere Yalı Mahallesi Muhtarı Seyfi Eraydın, Halıdere’deki bayan Kur’an kurslarındaki kadınlar ve vatandaşlar katılım gösterdi.
Şirinköy Anaokulu’nda sertifika töreni
‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği uygulanmakta olan Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Programı çerçevesinde Şirinköy Anaokulu’nda ‘Beslenme Dostu Okul’ sertifika töreni gerçekleşti
GFSD’de ‘Küçük Şeyler’ sunumu
Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD), dernek binasında, fotoğraf sanatçıları Duygu Nazire Kaşıkçı ve İbrahim Kurulay’ın birlikte hazırladığı ve makro fotoğraflardan oluşan ‘Küçük Şeyler’ isimli fotoğraf sunumuna ev sahipliği yaptı. Etkinliğe Dernek Başkanı İsmail İkiz, yönetimi, fotoğraf sanatçıları Duygu Nazire Kaşıkçı ve İbrahim Kurulay ile dernek üyeleri katılım gösterdi.
Hayır kermesi açıldı
Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Gölcük Temsilciliği, Merkez Mahallesi 20. Sokak’ta bir hayır kermesi açtı. Kermes açılışı öncesinde dualar okundu ve sonrasında kermesin açılış kurdelesi kesildi. Kurdeleyi Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci ve Gölcükspor Başkanı Ahmet Şahin birlikte kesti.
Yeni haftanın sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X