Geçen haftanın ardından…

08 Nisan 2018 11:56

4 Nisan 1953 günü, NATO tatbikatından dönerken Çanakkale Boğazı’nda İsveç bandıralı Naboland isimli şilep ile çarpıştıktan sonra batan Dumlupınar Denizaltısı’nda, 81 denizcimiz şehit olmuştu. Dumlupınar Denizaltısı şehitlerini anmak adına hafta içinde, Deniz Şehitleri Anıtı’nda bir anma programı yapıldı. Programa, Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu, bölgede görev yapan amiraller ve denizaltıcı personeller, Dumlupınar şehitlerinin aileleri, gaziler ve emekli denizaltıcılar katılım gösterdi.
Dumlupınar Denizaltısı’nın 81 kahraman denizaltıcısını anma töreninde, Donanma Komutanlığı, Denizaltıcılar Birliği Derneği, Denizaltını Sevenler Sosyal Yardımlaşma Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gölcük Şubesi, Deniz Şehitleri Anıtı’na çelenk sundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Harp Silah Araçları Müzesi’nin gezilmesi ile birlikte Deniz Şehitleri Anıtı’nda yapılan tören ile son buldu. Sonrasında Denizaltı Filosu Komutanlığı önünden denize çelenk bırakıldı.
Din görevlilerinden askerlere yardım
Gölcük Müftülüğü ile Gölcük Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği, Zeytin Dalı Operasyonu’nda görev yapan askerlerimize verilmek üzere, toplamda 35 koli sinek ve haşarat kovucu losyonu, Gölcük Müftülüğü önünden Hatay’a bir araç vasıtası ile gönderdi. Gerçekleştirilen programda Gölcük Müftüsü İlyas Öztel, Gölcük Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Zekeriya Acar, müftülük yöneticileri, dernek yönetim ve üyeleri hazır bulundu.
2 bin 500 fidan dağıtıldı
Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü, hava muhalefeti dolayısıyla yapamadığı Orman Haftası etkinliğini, hafta içinde Gölcük Anıtpark’ta gerçekleştirdi. Etkinliğe Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Burçak Kırca, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Orman İşletme Müdürü Hamdi Kaptanoğlu ve müdürlük personeli ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Etkinlik sırasında protokol üyeleri, toplam 2 bin 500 fidanı halka dağıttı.
İlçe Tarım’dan bilgilendirme toplantısı
Gölcük İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Gölcük Sanat Galerisi’nde müdürlüğün tanım, faaliyet ve görevleri, 2017 yılında bakanlıkça gerçekleştirilen faaliyet ve desteklemeler, 2018 üretim yılında bakanlıkça verilecek destekler ve ilçe müdürlüğünün yaptığı saha çalışmaları hakkında bilgilerin sunulduğu bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nebahat Hocaoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Sabri Medişoğlu, Kocaeli Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özgür Yılmaz, Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral, Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personelleri, ilçemizdeki çiftçiler ve muhtarlar katılım gösterdi.
Nisan ayı muhtarlar toplantısı
Nisan ayı Mahalle Muhtarları Toplantısı Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başkanlığında Gölcük Sanat Galerisi Toplantı Salonunda gerçekleşti. Toplantıya Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, İSU Gölcük Şube Müdürü Mehmet Yaman, Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral ve muhtarlar katılım gösterdi.
Yeni haftanın sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X