Geçen haftanın ardından…

01 Nisan 2018 12:33

Donanma İlkokulu’nun öğrencileri, TEMA işbirliği ile okul bahçesinde, Orman Haftası dolayısıyla kapsamlı bir program gerçekleştirdi. TEMA Vakfı Kocaeli Temsilcisi Nermin Tol, TEMA Vakfı Gölcük Temsilcisi Melahat Aşıkoğlu ve yönetimi, Donanma İlkokulu Müdürü Kadir Sonugelen, okul müdür yardımcıları, ilçemizdeki bazı okulların müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılım gösterdiği etkinlikte yapılan konuşmaların ardından, Donanma İlkokulu’nun minik öğrencileri, Orman Haftası dolayısıyla hazırlamış oldukları oyunları oynadı. Birçok şiir okuyan, tiyatro oyunları hazırlayan öğrenciler, izleyicilerden de büyük bir alkış aldı.
Öğrenciler hafızlığa ilk adımı attı
Gölcük Eyüp Sultan Hafız İmam Hatip Ortaokulu’nda ‘Hafızlık Yolunda’ adlı bir program gerçekleştirildi. Programda şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve sema gösterisi ile gerçekleştirildi. Program sonrasında Gölcük Eyüp Sultan Hafız İmam Hatip Ortaokulu’nda bu yıl yüzüne eğitimini (Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okuma) tamamlayıp hafızlık eğitimine başlayacak olan öğrencilere belgeleri takdim verildi. Programa AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Kaymakam Mustafa Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İl Müftüsü Yusuf Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Müftüsü İlyas Öztel, 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.
Kitap okuma etkinliği
54. Kütüphane Haftası dolayısıyla hafta içinde Anıtpark’ta, protokol ve öğrencilerin katılımı ile kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Burçak Kırca, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, kaymakamlık daire müdürleri, çeşitli okullardan öğrenciler ve öğretmenler katılım gösterdi. Programda yarım saat boyunca protokol ve öğrenciler, Anıtpark’ta kitap okudu.
Sanat galerisinde toplantı
Gölcük’te yaşayan göçmenler ve bu göçmenlerin yaşam standartları için verilen yardım gibi konular hakkında bilgiler vermek üzere Gölcük Sanat Galerisi’nde bir toplantı yapıldı. Toplantıya Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Kocaeli İl Göç İdaresi Müdürü Enver Düz, İlçe Jandarma Komutanı binbaşı Burçak Kırca, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yılmaz, İl Göç İdaresi yetkilileri, kaymakamlık daire müdürleri, Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral ve Gölcük’te görev yapan muhtarlar katılım gösterdi.
Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısı
Gölcük Kent Konseyi, Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Toplantı Salonu’nda, 42. Yürütme Kurulu Toplantısını yaptı. Toplantıya Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı, Kent Konseyi Emekli Meclisi Başkanı Recep Akel ve yürütme kurulu üyeleri katılım gösterdi.
Başkan Ellibeş’ten plaket
54. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Gölcük Belediye Kütüphanesi’nde, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in de katılımı ile kütüphaneye ilgi gösteren altı kişiye plaket ve hediyeleri verildi. Etkinlikte birinci sınıf öğrencilerine de çocuk kitapları hediye edildi. Etkinliğe Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Arslan, Saraylı İlkokulu Müdürü Songül Bayraktar, Gölcük Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, Saraylı İlkokulu 1–A sınıfı öğrencileri ve plaket alan altı kişi katılım gösterdi. 
Yeni haftanın sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X