Geçen haftanın ardından…

17 Aralık 2017 13:05
Gölcük’te Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda devam eden Değerler Eğitimi Projesi kapsamında verilen seminerler sona erdi.

 Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi ve Gölcük Belediyesi işbirliğinde ilerleyen Değerler Eğitimi konferanslarında son haftanın konuğu Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Macit oldu. Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı’nda gerçekleştirilen programda, Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Macit, ‘Tarihini Yeniden Düşünmek’ konulu konferansı 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine verdi.

Aktif Yaşam Engelimiz Yok Projesi

Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde, Gölcük Vizyon 2023 Projesi kapsamında yapılan “Aktif Yaşam Engelimiz Yok” projesi kapsamında Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi ve Gölcük Engelliler Derneği üyeleri kamp programında bir araya geldi. Proje kapsamında Gölcük ilçesinde yaşayan engelli bireylerin fiziksel aktivite, su içi aktivite, okçuluk çalışmaları ile sosyal yaşam becerileri, moral motivasyonu arttırılarak yaşam kaliteleri yükseltiliyor. Belli aralıklarla her grubun gelişmelerini takip etme açısından gerekli testler yapılıyor.

 Köy muhtarları toplantıda buluştu

Aralık Ayı Köy Muhtarları Toplantısı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başkanlığında hafta içinde gerçekleştirildi. Toplantıya Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral ve köy muhtarları katılım gösterdi. Toplantıda söz alan muhtarlar, köylerindeki mevcut sorunlardan ve vatandaşlardan gelen istek ve taleplerden bahsedip, bunların çözüme kavuşturulması adına taleplerini iletip, istişarelerde bulundular.

EMUZDER ilk toplantısını yaptı

Emekli Uzmanlar Derneği (EMUZDER) Gölcük Şubesi, dernek binasında bir toplantı gerçekleştirerek dernekleri ile ilgili çalışmalarını anlattı. Toplantıya EMUZDER Genel Başkanı Esef Merdoğlu, EMUZDER Gölcük Şubesi Başkanı Selim Kargı ve yönetimi ile dernek üyeleri katılım gösterdi.

 Seramik sempozyumu düzenleme kurul toplantısı

Gölcük Vizyon 2023 Projesi kapsamında düzenlenecek olan 8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu’nun düzenleme kurulu toplantısı, hafta içinde Gölcük Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, KOÜ Değirmendere Ali Özbay MYO Müdürü Doç. Dr. Poyraz Gürson, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Genel Sekreteri Fatih Bayram, KOÜ Ali Özbay MYO öğretim üyeleri ve Gölcük Sanat Galerisi Çini, Cam ve Seramik Eğitmeni Meryem Cineviz katıldı.

Toplantıda sempozyumun yol haritasının çıkarılması için fikir alışverişinde bulunuldu

 Emekli öğretmenlere plaket verildi

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2016–2017 döneminde emekli olan öğretmenlere plaket vermek amacıyla Gölcük Öğretmenevi’nde kahvaltılı bir toplantı düzenledi. Toplantıya Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Alptekin, Gölcük Öğretmenevi Müdürü Selçuk Karaduman, 2016–2017 döneminde emekli olan öğretmenler katılım gösterdi.

 Yeni haftanın sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X