Geçen haftanın ardından…

26 Kasım 2017 12:43
Büyükşehir Belediyesi'nin İzmit Körfezi’ni Balıklandırma Projesi kapsamında, hafta içinde Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda 3 bin levrek ve 3 bin kalkan yavrusu, protokolün de katılımı ile İzmit Körfezi’ne bırakıldı.

 Düzenlenen programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, TAGEM Hayvancılık ve Su Ürünleri Araştırmaları Daire Başkanı Ali Ayar, Büyükşehir Belediyesinin üst düzey yöneticileri, il ve ilçe protokol üyeleri, ilçemizin sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 Başkan Yılmaz, güven tazeledi

Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği, Gölcük Sanat Galerisi’nde 7. olağan kongresini yaptı. Dernek Başkanı ve Başkan Adayı Lütfü Yılmaz, derneğin yönetim kurulu, siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, ilçemiz sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, kaymakamlık daire müdürleri ve dernek üyelerinin katılım gösterdiği kongrede, tek aday olan mevcut Başkan Lütfü Yılmaz, dernek üyelerinin oy birliği ile başkanlığa yeniden seçildi. Başkan Lütfü Yılmaz ve yönetimine yeni dönemlerinde başarılar diliyorum.

 Değerler eğitimi projesi

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölcük İlçe Müftülüğü işbirliği içerisinde anaokullarında uygulanacak olan Ayak İzi Projesi, Yunus Emre Anaokulunda düzenlenen aile seminerlerinin ilki ile başladı. Ayak İzi Projesi’nin tanıtımının yapıldığı seminerin konuşmacısı Gölcük Müftülüğü Vaizesi Nurdan Demir’di. İlki gerçekleşen seminerin dinleyenleri ise Yunus Emre Anaokulunun velileri oldu.

 ‘Çarpana Dokuma’ etkinliği 

Gölcük Kent Konseyi’nin Gölcük Belediyesi katkıları ile gerçekleştirdiği “Gölcük Sanat Günleri” projesi kapsamında Kent Konseyi binasında gerçekleştirdiği “Çarpana Dokuma” eğitimi, Eğitmen Ebru Deniz yönetiminde gerçekleştirildi. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, Eğitmen Ebru Deniz ve kursiyerlerin katılım gösterdiği eğitimin sonunda, eğitime katılan tüm kursiyerlere katılım belgeleri verildi.

 Karma sergi büyük ilgi gördü

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyeleri, Gölcük Sanat Galerisi’nde, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla karma bir sergi açtı. Sergi açılışına Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve eşi Funda Altıntaş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Burçak Kırca, Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Poyraz Gürson, KOÜ Değirmendere Ali Özbay MYO Öğretim Üyeleri, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk ve konsey yönetimi, davetliler ve öğrenciler katılım gösterdi.

 Öğretmenler Günü kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçemizde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu önemli gün kapsamında ilk olarak Anıtpark’ta çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Sonrasında Gölcük Barbaros Hayrettin Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı program Gölcük Kongre Sarayı’nda icra edildi. Gölcük Kongre Sarayı’nda düzenlenen programda günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından, Gölcük Barbaros Hayrettin Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenler onuruna şarkılar seslendirdi. Yine öğrencilerin hazırladığı “Öğretmenler” konulu bir oratoryo gerçekleştirildi. Oratoryonun ardından emekli olan öğretmenlere, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş tarafından ödülleri verildi. Mesleğe yeni adım atan ve adaylıklarını tamamlamış olan öğretmenlerin yemin töreni ve Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçemizde yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece alan öğrencilere ödüllerinin verildiği programın sonunda ilçemiz öğretmenleri tarafından Türk Halk Müziği Konseri verildi.

 Yeni haftanın sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X