Geçen haftanın ardından…

18 Haziran 2017 10:57
Ramazan ayında olmamız dolayısıyla, ilçemizde bulunan çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından iftar programları düzenleniyor.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Ramazan ayının başında, İzmit ve ilçemizde görev yapan basın mensuplarına vermiş olduğu iftar yemeğiyle başlayan programlarına geçtiğimiz hafta içinde de devam etti. Hafta içinde ilçemizdeki yetim çocuklarla birlikte iftarını açan Başkan Mehmet Ellibeş, diğer bir iftar programında Belediye Zabıta Müdürlüğü personeli ile bir araya geldi. Zabıta Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Yazlık Kadırga Tesisleri’nde gerçekleştirilen iftar yemeğine Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Başkan Yardımcıları Kemal Kahraman, Levent Değirmenci ve zabıta personeli katıldı.

 Sendika üyelerinden örnek davranış

Ford Otosan Fabrikası Kaynak Atölyesi Custom A Vardiyası çalışanları, Gölcük Engelliler Derneği işbirliğinde önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak ilçemizde yaşayan 17 yaşındaki engelli Selim Çakmak’a akülü sandalye hediye etti. Projeye yaklaşık olarak 200 çalışan projeye destek verdi. Türk Metal Sendikası Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Şener, Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat, Sendika İşyeri Temsilcisi Ali Tanrıverdi, Alan Müdürleri Taşkın Hendem, Tolga Kurtel ve Gökhan Acar, Ekip Lideri Yunus Tezer, Veli Eliş, Selim Fırat, Burhan Güngül, Fatih Öner ve Fatih Tulun’un hazır bulunduğu programda Selim Çakmak’a akülü sandalyesi hediye edildi. Böylesine güzel ve anlamlı bir sosyal sorumluluk projesinde emeği geçenleri tebrik ediyorum.

 CHP Gölcük iftarında bir araya geldi

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Yöneticileri Sabriye Şahin, Fahrettin Büyükoğlu, Kadın Kolları İl Başkanı Sevim Pekyörür, Gençlik Kolları İl Başkanı Murat Erinç ile birlikte CHP Gölcük İlçe Örgütü’nün eski ve yeni ilçe yöneticilerine ve meclis üyelerine düzenlediği iftar programına katıldı. CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Türkan Çimen ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Güney Yılmaz’ın ev sahipliği yaptığı ve Kavaklı Anfora Kafe’de gerçekleştirilen iftar programında birlik ve beraberlik mesajları verildi.

 Kırkyama ile ilgili toplantı yapıldı

Değirmendere’de 18-20 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 8. Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği-Çalıştayı’nda yapılacak sürprizleri kararlaştırmak üzere Kırkyama Düzenleme Kurulu, İzmit Halk Eğitim Merkezi kurs öğreticileri ve Sırf Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Cinemre, Gölcük Sanat Galerisi’nde bir araya geldi. Toplantıda 8. Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği-Çalıştayı’nın etkinlik takvimi belirlendi. Takvimin yanı sıra şenlik süresince yapılacak çalışmalar ile ilgili de önemli adımlar atıldı. 3 gün boyunca yapılacak ikramlar hakkında görüşlerin bildirildiği toplantıda bu yıl yapılacak sürprizler hakkında da görüşler aktarıldı.

 TEMAD üyelerini bilgilendiriyor

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Gölcük Şubesi, üyelerine yönelik olarak çeşitli bilgilendirme seminerleri düzenliyor. Dernek binasında düzenlenen seminerlere, üyeler de yoğun katılım gösteriyor. Bu seminerlerden bir taneside, hafta içinde düzenlendi. TEMAD, dernek lokalinde 18 yaş altı sınıf okulunda geçen öğrencilik süresinin mahkeme yoluyla hizmetten saydırılması hakkında konferans düzenledi. Avukat Burak Yabacı’nın verdiği konferansa TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, yönetimi ve dernek üyeleri katılım gösterdi.

Yeni haftanın sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X