Geçen haftanın ardından…

09 Nisan 2017 13:27

Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi, aylık olağan toplantısını hafta içinde Gölcük Sanat Galerisi’nde Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in katılımı ile gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda Başkan Ellibeş, kadın meclisi üyelerine yatırımlar hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, kentsel dönüşümün öneminden bahsetti. Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ayrıca, Eriklitepe tabiat parkı hakkında da bilgiler vererek, tabiat parkında birçok sosyal alan ve imkanların bulunacağını belirtti.

Başkan Mehmet Ellibeş, Değirmendere’de yapılacak olan hastane hakkında da bilgiler vererek, hastanenin yaklaşık 52 bin metrekarelik alanda yapılacağını ve 200 yatak kapasitesine sahip olacağını ifade etti. Hastane ile birlikte bölgede kavşak çalışmasının da yapılacağını belirten Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, böylelikle bölgede oluşacak trafik sıkıntısının da çözüleceğini ifade etti.

Dumlupınar şehitleri anıldı

1953 yılı, 3 Nisan’ı 4 Nisan’a bağlayan gece Çanakkale Nara Burnu’nda Naboland isimli İsveç bandıralı bir gemi ile çarpışarak batan Dumlupınar Denizaltısı’nda hayatını kaybeden şehitlerimiz, Donanma Komutanlığı Dumlupınar Deniz Şehitleri Anıtı’nda ve Gölcük Sanat Galerisi’nde düzenlenen törenlerle anıldı. Donanma Komutanlığı’nda düzenlenen törende günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılarak, Denizaltı Müzesi gezildi. Sonrasında Denizaltı Filosu Komutanlığı önünden denize çelenk bırakıldı.

Gölcük Sanat Galerisi’nde düzenlenen törende günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Dumlupınar Belgeseli seyredildi. Belgeselin ardından Denizaltını Sevenler Sosyal Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu üyesi Zülfi İnceer, Denizaltıcılık Andı’nı okudu. KSO Dumlupınar Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri, günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu.

Muhtarlar toplantısı yapıldı

İlçemizde görev yapan mahalle muhtarlarının katılımı ile gerçekleştirilen aylık olağan muhtarlar toplantısı, Gölcük Sanat Galerisi’nde yapıldı. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman, Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral, Gölcük Toplum Sağlığı Merkezi personelleri ve muhtarların katıldığı toplantıda, Gölcük Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli Hemşire Belgin Tekmenler, zehirli kenelerden bulaşan hastalık hakkında bilgilendirme yaptı.

Değerler eğitimi devam etti

Değerler eğitimi kapsamında projenin 3. ayağı olan, ‘Tercih Etmen Gerektiğinde Önce Namaz’ projesi hafta içinde Tevfik Hoca Cami’nde düzenlenen programla başladı.

Düzenlenen programa Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Müftüsü Mehmet Yazıcı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilere diyabet eğitimi verildi

Gölcük Toplum Sağlık Merkezi Eğitim Sorumlusu Merve Dönmez tarafından, Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgievi’ndeki ilkokul öğrencilerine yönelik olarak diyabet eğitimi verildi. Eğitimde diyabetle yaşam ve diyabetin ne olduğu anlatıldı.

Ali Özbay MYO, ‘Bahara Merhaba’ dedi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu, okul bahçesinde Çıplak Raku Pişirimi yaparak ‘Bahara Merhaba’ etkinliği düzenledi. Etkinlikte sırsız seramik ürünleri hazırlandı. Etkinlik kapsamında okul bahçesinde ilk olarak, daha önceden çıplak, yani sırsız olarak hazırlanmış olan seramik ürünler, fırında işlem gördü. Yüksek ısıda hazırlanan ürünler, pişirim sonrasında fırından çıkarılarak soğutuldu ve son halini almak üzere hazırlandı. Etkinliğin sonunda davetliler ve öğrenciler, mangal yakarak birlikte yemek yedi.

Yeni haftanın sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X