Geçen haftanın ardından…

22 Ocak 2017 10:36
Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD), geçtiğimiz hafta içinde dernek binasında 5. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı.

Dernek Başkanı İsmail İkiz, eski başkanlardan Şakir Satır ve dernek üyeleri katılım gösterdiği genel kurulda ilk olarak divan seçimi yapıldı. Seçimde divan başkanlığı görevine Şakir Satır, divan başkan yardımcılığına Ali Yıldırım Sezer, divan kâtipliğine ise Emir Nedim Dövencioğlu seçildi.

 Genel kurulda, derneğin faaliyet ve gelir–gider tablolarını okunarak, oy birliği ile ayrı ayrı ibra edildi. Kongrenin devamında ise 2017–2018 yılı taslak faaliyet raporları ve yine 2017–2018 yılına ait tahmini bütçe okundu. Yapılan seçim sonucunda mevcut Başkan İsmail İkiz, derneğin yeni dönemde de başkanı seçildi.

 Muhtarlar ve daire müdürleri ile toplantı

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, geçtiğimiz hafta içerisinde önce Gölcük Sanat Galerisi’nde, ilçemizde görev yapan muhtarlarla bir araya gelerek, muhtarlarla tanışıp, mahallelerde devam eden sorunlar ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Toplantıya Kaymakam Altıntaş’ın yanı sıra Gölcük Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral ve Gölcük’te görev yapan muhtarların tamamına yakını katıldı.

 Kaymakam Mustafa Altıntaş, yine hafta içerisinde ilçemizde görev yapan daire müdürleri ile Gölcük Sanat Galerisi’nde genel değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Kaymakam Altıntaş’ın yanı sıra Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz ve daire müdürleri katıldı.

 Esnaf Kefalet’te, mali kongre yapıldı

Gölcük Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Gölcük Sanat Galerisi’nde 2016 yılı Mali Kongresi’ni gerçekleştirdi. Geride bıraktığımız yılın mali değerlendirmesinin yapıldığı kongreye katılım yoğun oldu. Gerçekleştirilen kongrede öncelikle divan kurulu oluşturularak, Divan Başkanlığı görevine Faruk Demir, Başkan vekilliğine Kaplan Sönmezyıldız, katip üyeliklere de Sinan Erol ve Hüseyin Meme seçildi. Gerçekleştirilen mali kongrede gündem maddeleri okunarak, oy birliği ile kabul edildi.

 SGK muhtarları bilgilendirdi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İlçe Müdürü Sadettin Bulut, ilçemizde görev yapan mahalle muhtarları ile hafta içinde Gölcük Sanat Galerisi’nde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya SGK İlçe Müdürü Sadettin Bulut’un yanı sıra Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral ile ilçemizde görev yapan muhtarlar katılım gösterdi. Toplantıda ilçemizde görev yapan muhtarlara çeşitli konular hakkında bilgiler verildi.

 TESUD Gölcük, 10. yılını kutladı

Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Gölcük Şubesi, derneklerinin 10. kuruluş yılı olmasından dolayı Atatürk Anıtı önüne çelenk sunumunda bulundu. İlçemizde geçtiğimiz yıl içerisinde yeni dernek binalarına geçen Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Gölcük Şubesi’nin Gölcük’teki 10. kuruluş yılı kutlama programına Dernek Başkanı Metin Akyol ve yönetimi katılım gösterdi. Programda Atatürk Anıtı önüne çelenk sunumunda bulunuldu.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X