Geçen haftanın ardından…

04 Eylül 2016 13:07
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümü Anıtpark’ta düzenlenen törenle kutlandı.

 Gerçekleştirilen törende Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılarak, şiir okundu. Anıtpark’ta gerçekleştirilen törenin ardından, Kaymakamlık binasında tebrik kabul töreni yapıldı.

Aynı gün akşam Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Türkiye Emekli Subaylar Derneği Gölcük şubelerinin düzenlemiş olduğu 30 Ağustos Zafer Yürüyüşü gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu ve Kavaklı iskelesinden başlayan yürüyüş, Atatürkçü Düşünce Derneği Gölcük Şubesi Başkanı İsmet Bucak’ın yaptığı konuşma ile Anıtpark’ta son buldu.

Meclis toplantısı yapıldı

Gölcük Belediye Meclis Toplantısı Eylül Ayı Toplantısı, Gölcük Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş yönetiminde geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleştirildi. AK Parti ve CHP meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak CHP grubunun soru önergeleri okundu. CHP grubu vermiş olduğu soru önergesinde, 15 Temmuz darbe girişiminde büyük bir kahramanlık örneği göstererek hainlere karşı ilk kurşunu sıkan ve sonrasında da yine hainler tarafından şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in isminin yeni yapılan İhsaniye Hastane Yolu üzerindeki üstgeçide verilmesi önerildi. Bu soru önergesi, oy birliği ile kabul edilerek Büyükşehir Belediye Meclisi’ne havale edildi.

Belediye Meclis Toplantısı’nın gündem maddesinde “24. Yeşil İhsaniye Elma Festivaline Verilecek Ödül miktarlarının Tespiti” maddesi görüşüldü. Bu maddede, yarışmada derece alan ve yarışmaya katılan iştirakçilere verilecek ödüller açıklandı. 5 dalda yarışacak katılımcılardan birincilere Cumhuriyet altını, ikincilere yarım altın ve üçüncülere çeyrek altın, yarışmaya katılan her katılımcıya da tarım ilacı verilmesi kararlaştırıldı. Bu madde, oy birliği ile kabul edildi.

Eğitimde yol haritası belirlendi

Gölcük’teki okul ve kurum müdürlerinin katıldığı Sene Başı Eğitim ve Öğretim Toplantısı, AKV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, geçtiğimiz dönem içerisinde ilçemizdeki okullarda okuyan öğrencilerin sınavlarda elde etmiş oldukları başarılar vurgulanarak, bu başarının önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde daha da yukarılara çıkarmak için yapılacak olan çalışmalar anlatıldı.

Toplum Sağlık Merkezi’nden organ bağışı standı

 Gölcük Toplum Sağlık Merkezi tarafından, hastane yolu üzerinde organ bağış standı kuruldu. Kurulan organ bağış standında aynı zamanda, Kanser Erken Teşhis Tarama Merkezi de (KETEM)’de yerini aldı. KETEM’de görevli hemşireler, ellerindeki broşürleri vatandaşlara dağıtarak, halkın bilgilendirilmesini sağladı. Günümüzde organ bağışının ne kadar önemli olduğunu ve organ bağışı ile bir başka insanın hayat bulacağını unutmamak gerekiyor.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X