Geçen haftanın ardından…

03 Nisan 2016 13:56
İlçemizde özellikle sanatsal aktiviteler açısından oldukça hareketli bir hafta yaşandı.

 Sanatsal etkinlikler olarak Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliğinde, Gölcük Vizyon 2023 kapsamında düzenlenen ‘Gölcük Uygulamalı Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Sempozyumu’, Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği Başkan Yardımcısı ve ressam Seyfettin Karamızrak’ın, karakalem eserlerini Gölcük Sanat Galerisi’nde sergilemesi dikkat çeken etkinlikler arasında geliyordu.

 Seramik Sanatçısı Ece Kazan’ın, insan ve doğadan esinlenerek hayat verdiği 100’ü aşkın özgün pano ve objeyi Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür Merkezi’nde, ‘Sır Küpü’ ismini verdiği sergide sanatseverlerin beğenisine sunması, Uğur Mumcu Ortaokulu tarafından  Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezi’nde düzenlenen resim sergisi ile Türk Halk Müziği konseri de Gölcük’te hafta içerisinde gerçekleştirilen sanatsal etkinlikler arasında yer aldı.

 Milletvekili Yaman’dan seri ziyaretler

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, geçtiğimiz hafta içerisinde 1 Kasım’da yaptıkları çalışmalardan dolayı AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp ve yönetimine teşekkür ziyaretinde bulundu. 1 Kasım seçimlerinden başarıyla çıkmalarında teşkilatların büyük öneminin olduğunu söyleyen Milletvekili Yaman, Kadın Kolları başta olmak üzere gençlerin ve ana kademenin büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizdi. Milletvekili Yaman, Gölcük’teki ziyaretleri kapsamında Gölcük Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ile Gölcük Seyyar Pazarcılar Odası’na ve esnaflara ziyaretlerde bulundu.

Başkan Karaosmanoğlu’ndan Gölcük turu

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kariyer Günleri kapsamında İhsaniye Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Gölcük Kaymakamlığı, Gölcük Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle ‘Gölcükte Öğrenci Olmak’ projesi adı altında düzenlenen Kariyer Günleri’ne konuk olan Başkan Karaosmanoğlu, öğrencilerle bir araya geldiği buluşmasında, onlara tecrübelerini aktardı.

 Başkan Karaosmanoğlu, öğrencilerin ülkemizin geleceğini ileriye taşıyacak kişiler olduğunu söyleyerek, gençlerin ileride yapacakları işle ilgili bilgi ve birikime sahip olması gerektiğini belirtti. Başkan Karaosmanoğlu, gençlere tavsiyelerde bulunarak, gelecek planlarını en iyi şekilde yapmaları için önlerinde olanaklar olduğunu ifade etti. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, bütün bir gününü ayırdığı ilçemizde esnaf ziyaretleri ve diğer bazı ziyaretlerde bulunarak, günü Gölcüklü muhtarlarla buluşarak sonlandırdı.

 Engelliler, engel tanımadı

Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü, 21 Mart Dünya Orman Günü ve Haftası dolayısıyla, Gölcük Engelliler Derneği üyeleri ile birlikte, Yukarı Değirmendere Cevizli mevkiinde fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen etkinliğe katılanlar, Cevizli mevkiinde defne, ıhlamur, karaağaç, sofora ve lavanta fidanı dikti.

 Gölcük Orman İşletme Müdürü Hamdi Kaptanoğlu, müdürlük personeli ve Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat ile çok sayıda dernek üyesinin katıldığı etkilikte, doğanın korunması ve yeşili yaşatmanın önemine dikkat çekildi. Fiziki olarak engelin, hiçbir şeye engel olmadığını bir kez daha gösteren Gölcük Engelliler Derneği’ni, katılmış oldukları etkinlik ve doğaya karşı duyarlılıklarından dolayı ayrıca tebrik etmek gerekiyor.   

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X