Bir kez daha gurur yaşattılar…

19 Nisan 2023 15:48
Bir kez daha gurur yaşattılar…

Gölcük, sportif faaliyetlerde adını duyurmaya devam ediyor. Gölcük İşitme Engelliler Futbol Takımı, Haziran ayında Karabük’te yapılan Türkiye İşitme Engelliler 1.Lig’i müsabakaları sonucunda, 1.Lig Türkiye Şampiyonu olmuş ve ilçemize büyük bir gurur yaşatmışlardı. Yine Karabük’te düzenlenen Türkiye İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası’nda ise Gölcük İşitme Engelliler Erkekler Voleybol Takımı, şampiyonaya bir kez daha damgasını vurmuş, 8 ilden 8 takımın katıldığı müsabakalar sonucunda Gölcük İşitme Engelliler Erkekler Voleybol Takımı, Türkiye Şampiyonu olmuştu.

Gölcük İşitme Engelliler Erkekler Voleybol Takımı’nın elde etmiş olduğu başarı gururlandırırken, Gölcük İşitme Engelliler Kadınlar Voleybol Takımı ise Karabük’te düzenlenen Türkiye İşitme Engelliler Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda rakiplerini birer birer yenerek üst üste ikinci kez Türkiye Şampiyonu olmanın mutluluğunu yaşamıştı.

Gölcük İşitme Engelliler Spor Kulübü, İşitme Engelliler Futbol Süper Liginde şampiyonluk kupasının sahibi olmuştu.Gölcük Görme Engelliler Futsal Takımı, B2-B3 Görme Engelliler Futsal Turnuvası'nda tüm rakiplerini yenerek kazandığı şampiyonluk ile 1.Lig’e yükselme başarısını göstermişti.

Son olarak Afyonkarahisar’da düzenlenen Türkiye İşitme Engelliler Kadınlar ve Erkekler Voleybol Şampiyonası’nda, Gölcük İşitme Engelliler Kadın Takımı, İstanbul Çekmeköy İşitme Engelliler Kadın Takımı’nı 3-2 yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Gölcük İşitme Engelliler Erkek Takımı ise Van Belediye Spor İşitme Engelliler Erkek Takımı'nı 3-0 yenerek Türkiye Şampiyonu oldu.

Takımlarımızın elde etmiş oldukları başarıları tekrarlaması, ilçemizde büyük bir gurur ve sevinç yaşattı. Büyük bir başarıya imza atarak, 3.kez üst üste Türkiye şampiyonu olan Gölcük İşitme Engelliler Kadın ve Erkek Voleybol Takımlarını,  teknik heyetlerini ve emeği geçenleri tebrik ediyorum.

Bayram pazarının katkısı…

Ramazan Bayramı öncesinde ilçemizde ticari olarak hareketlilik yaşanmaya başladı. İlçemizde geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda bayram pazarının kurulmasıyla birlikte esnaflarda daha da canlılık ve hareketlilik beklenirken, vatandaşlarda bayram pazarının kurulması ile birlikte alışverişini yapmaya başladı.
Buna bağlı olarak ilçemizde bulunan esnaflarda, vatandaşların yapacakları bayram alışverişinden bir hayli ümitli görünüyor. Esnaflar, bayram alışverişinin başlamasının başlamasından duydukları memnuniyeti ve buna bağlı olarak da ekonomik hareketlilik bekliyor. Bayram alışverişlerini ilçemizde yapan vatandaşlar, ilçemizde hizmet veren esnaflarında yüzünün gülmesinde etken oluyor. Bu nedenle bayram pazarının, ilçemizin ekonomisine büyük katkı sağladığını düşünüyorum.
İlçemizde kurulan bayram pazarı ayrı bir önem taşıyor. Bayram pazarının kurulması ile birlikte, şehir merkezi adeta bambaşka bir kimliğe bürünüyor. İlçemizde yaşayan vatandaşlarda kurulan bayram pazarına büyük ilgi göstererek, alışverişlerini ilçemizde yapmaya özen gösteriyorlar. Bayram pazarının kurulduğu günlerde vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği alışveriş tezgahları, renkli görüntülere sahne oluyor. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X