Cihat: Daha iyi olacağım  
15 Ekim 2023 12:54

Cihat: Daha iyi olacağım  

Kocaelispor’un başarılı orta saha oyuncusu Yusuf Cihat Çelik, hastalığını tamamen atlattığını ve bundan sonraki süreçte daha iyi olmak için çok çalışacağını ifade etti 

HASTALIĞIM GEÇTİ 

 

Bu sezon gösterdiği başarılı performans ile taraftardan alkış alan Kocaelispor’un orta oyuncusu Yusuf Cihat Çelik, idman öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı. Hastalığını tamamen atlattığını belirten Çelik,” Ağır bir hastalık durumu oldu. Zaten takımda bir salgın vardı ve maalesef beni de yakaladı. Erzurumspor maçına idmansız çıktım. Sadece ter idmanına katılabilmiştim. İki üç tane serum alarak maça çıkabildim. Maçta ancak 45 dakika dayanabildim. Çok şükür şu an iyiyim. Bu milli arada çok iyi çalışıp Tuzlaspor maçına en iyi şekilde çıkacağız. Aslında Erzurum maçında skordan çok oynadığımız oyun beni çok üzdü. Ondan önce çok doğru, çok iyi üreten bir takımdık.  Bu maçta bunu sahaya yansıtamadık. Tabi rakipte önemli bir faktördü. Çünkü rakip takım buraya net şekilde bir puan için gelmişti. Maçta iyi kapandılar ve biz açamadık maalesef. Zaten bundan sonraki maçta da hedef takımı olduğumuz için hemen hemen herkes, özellikle ilk sahada 1 puan için gelecek. Bizim daha çok üretken olmamız gerekiyor ve daha çok çalışmamız lazım. Çok şükür bunu yapabilecek bir güçteyiz” dedi. 

 

DAHA İYİ OLACAĞIM 

 

Yusuf Cihat Çelik sözlerine şöyle devam etti;” Geçen sene 6 numarada oynarken oyun kuran bir oyuncuydum ama hocamız bu sene bana kaleye daha yakın bir rol veriyor. Bu da aslında benim hoşuma giden bir durum. Maçlarda da iki tane önemli gollerim oldu. Ve bu durumu devam ettirmek istiyorum. Zaten oynayan veya oynamayan herkes, Kocaelispor’un ağırlığının farkında ve bende formanın hakkını vermek istiyorum. Şu ana kadar iyi olsam da çok daha iyi olmam gerekiyor. İnşallah bunu da yapacağım. Öncelikle milli ara bize çok iyi gelecek. Çünkü sakatlanan oyuncularımız ve hastalık durumlarımız vardı. Bu yüzden bunları atlatmak ve eski gücümüze kavuşmak için iyi bir ara oldu. Bu arada çok iyi çalışacağız. Tuzlaspor maçı bence çok zor bir maç olacak. Çünkü oradaki deplasman şartları zor. Zaten Tuzlaspor’un sezona başlayan takımla hiçbir alakası yok.  Onlarda çıkış yakaladılar. Bizi zor bir maç bekliyor. Ama Kocaelispor zoru sever. Bizde zoru seviyoruz. İnşallah orada 3 puan alacağız” diye konuştu. 

X