CHP’den, Emek Mitingi’ne davet   
28 Haziran 2024 15:38

CHP’den, Emek Mitingi’ne davet  

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı ve Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, CHP Gölcük İlçe Başkanlığı’nda pazar günü Gebze’de yapılacak olan Emek Mitingi hakkında açıklamalarda bulunarak vatandaşları mitinge davet etti

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı ve Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, dün CHP Gölcük İlçe Başkanlığı’nda, pazar günü Gebze’de yapılacak olan Emek Mitingi ile ilgili olarak açıklamalar yaptı. Açıklamada CHP Kocaeli Milletvekili Yıldızlı ve Rize Milletvekili Ocaklı’nın yanı sıra CHP Gölcük İlçe Başkanı Mehmet Uzuner ve yönetimi, CHP Gölcük İlçe Gençlik Kolları Başkanı Metehan Aydın, il yöneticileri ve partililer hazır bulundu.

‘ÇALIŞMALARIMIZ VE ZİYARETLERİMİZ OLACAK’

Gerçekleştirilen toplantıda ilk sözü alan CHP Gölcük İlçe Başkanı Uzuner, “Bugünkü buluşmamızın ana konusu, Pazar günü Gebze’de yapılacak olan ‘Geçinemiyoruz’ sloganlı Emek Mitingi’mizdir. Emeğin başkenti dediğimiz Kocaeli’nde, parti genel merkezimiz, genel başkanımız önderliğinde böyle bir karar aldılar. Vekillerimiz de bu mitingin tanıtımını yapmak için buradalar. Hafta sonuna kadar çalışmalarımız ve ziyaretlerimiz olacak. Broşürler dağıtacağız. Ülkenin gündeminde olan meselelere genel merkezimizin bakışı ve tüm organlarımızın çalışmasıyla Türkiye genelinde farklı isimlerle birçok miting yapıldı. Tüm emekçi kardeşlerimizi ve ailelerini mitingimize bekliyoruz” dedi.

‘SORUNLARI MECLİS ÜZERİNDEN ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ’

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, “Türkiye çok zor bir süreçten geçiyor. İktidar 21 yıldır toplumun bütün katmanlarını ezmeye devam eden, kanunlarla da bunu sürekli güçlendiren bir hale geldi. Emekliler, öğrenciler, öğretmenler, tarımda çalışanlar, ücretlilerin tamamı büyük bir baskı altında. İlk değil ve son da olmayacak. Daha önce emeklilerimiz, öğretmenlerimiz, çay ve fındık için bir araya geldik. Bunlar devam edecek. Cumhuriyet Halk Partisi’nin görevi, ezilen tüm toplum kesimlerinin sorunlarını meclis üzerinden çözmeye çalışmaktır. Türkiye’yi bekleyen bir büyük tehlike var. Bunu bir kişi bile öğrense söylemek istiyorum. Türkiye’de tarımın tamamının bitirilmesi ve arkasından maden işletmelerinin yapılmasına yönelik ülkemizde büyük bir oyun ve tehlike var. Bunu özellikle belirtmek istiyorum” dedi.

‘CUMHURİYET HALK PARTİSİ İKTİDARI YAKINDIR’

Milletvekili Ocaklı, “Çayın geçim kaynağı olmaktan çıkarılmasının asıl nedeni, Artvin’in yüzde 71’inde maden ocağı ruhsatı kesilmesine dayanıyor. Amaçları Türkiye’yi adeta bir Afrika ülkesi gibi çok uluslu şirketlerin maden faaliyetleri yaptığı bir yer haline getirmektir. Bu yol ile zaten geçinemeyen insanların cebinde olan varlıkları dijital platformlarda biriktirip o platformlarda biriken sermaye ile çok uluslu şirketlerin madencilik yapmasını istiyorlar. Biz buna izin vermeyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı yakındır. Türkiye’de önümüzdeki yıldan sonra her an seçim olma olasılığı var. Tabandan gelen seslerin farkındayız. Talebi halkımız getirdiğinde bunun önünde kimse duramaz. Bu iktidarın bileti kesildi, artık gidiyorlar. Türkiye’de iktidarımızda, kamu adına verilmiş olan bütün garantili olan geçişli yol, hastane gibi yerlerde fazla ödenen paraları bizim iktidarımızda durdurup geri almayı, ülkemizin önünü açmayı sağlayacağız. Türkiye Cumhuriyet Halk Partisi’ne güvensin” dedi.

‘TOPLUM, SESSİZLİĞİ ÜZERİNDEN ATMALI’

CHP Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı, “Burada toplumun gerçek sorunları ile ilgili CHP olarak toplumun her kesiminin sorununu gündeme getiriyoruz. Bununla ilgili olarak Gebze’de Pazar günü Mevlana Pazaryeri’nde saat 17.00’da Genel Başkanımızın katılımı ile Emek Mitingi’ni düzenleyeceğiz. Bu zamana kadar çeşitli mitingler düzenlemiştik. Kocaeli gerçekten Türkiye’nin kalbi. Birçok asgari ücretlinin yaşadığı bir kent. Toplumun artık 21 yıllık AKP iktidarında sessizliği üzerinden atması gerektiğini düşünüyoruz. Bizler toplumun sesi olmak için meydanlarda olacağız. O meydanlara da 10 bin lira ile geçinemeyen emeklimizi, dul ve yetimlerimizi, öğrencilerimizi, asgari ücretlilerimizi, ezcümle toplumun her kesimini Pazar Günü Gebze’ye bekliyoruz. Bekliyoruz ki toplumun sesi çıksın. 22 yıldır halkımız sessizliğe büründü. Bizler sessiz kaldıkça devleti, hükümeti yönetenler her şey normalmiş gibi davranmaya başladı” dedi.

‘SESİMİZİ EN DEMOKRATİK ŞEKİLDE HAYKIRACAĞIZ’

Milletvekili Yıldızlı, “22 yılda ülkeyi getirdikleri nokta ortadadır. Onun için CHP’nin bugün yaklaşık 22 milletvekili, tam kadro olmak üzere bütün ilçelerdeyiz. Pazar günü yapılacak mitingde sesimizi en demokratik şekilde haykıracağız. Toplumun hiçbir kesiminde memnuniyet yok. Bizler emekli sıkıntıda dediğimiz zaman Sayın Cumhurbaşkanı, ‘Ey CHP, emekliye gaz verme’ diyor. Vallahi gaz veriyoruz, emekliye, çiftçiye, öğretmene gaz veriyoruz. Toplum geçinemiyor. Buğday üreticisi, özel sektör öğretmenleri geçinemiyor. Çaya verilen fiyat ortada. Sayın cumhurbaşkanını kimse uyarmıyor mu? Sıkılaştırma politikası diyorlar ama hiçbir şekilde sarayın harcaması eksilmiyor, aksine yukarı çıkıyor. Tedbiri emekliler, halk, öğrenciler, çiftçiler yapacak. Yetmiyormuş gibi her şeye zam yapıyorlar. Sessiz kalmamalıyız, sesimizi çıkarma vakti geldi. CHP iktidarı yakındır diyor, hepinize sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi. Erdem ŞENGÜL

BENZER HABERLER
X