Âlâ Mekân’da sezon finali
11 Haziran 2024 14:16

Âlâ Mekân’da sezon finali

Çocuklara ve gençlere yönelik hizmetlere önem veren Başiskele Belediyesi, gençlerin eğitim, kültür ve sanat üssü Âlâ Mekân’da sezon finali heyecanı yaşandı

Başiskele Belediyesi, Genc-i Âlâ Gençlik Modeli ile eğitimden sanata, spordan teknolojiye daha birçok alanda çocukların ve gençlerin destekçisi olmaya devam ediyor. 2023-2024 eğitim yılında da Âlâ Mekân’da eğitim gören yüzlerce genç, sezon finalini âlâ bir gösteriyle taçlandırdı.

SAHNEDE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Yeniköy Merkez Mahallesi’nde hizmet veren Âlâ Mekân’da gerçekleştirilen programa katılım yoğun oldu. Bir eğitim yılı boyunca çeşitli atölyelerde eğitim gören gençler, öğretmenleriyle birlikte sahneye çıkarak hünerlerini sergiledi. Müzik atölyesinde piyano, bağlama ve keman eğitimi alan öğrenciler, öğretmenleri Betül Çalık, Fırat Nadir Bilgin ve Furkan Kayaoğlu eşliğinde bir de izleyiciler karşısında sahnede müziklerini icra etti. Resim, ebru, robotik kodlama, 3 boyutlu tasarım ve yazıcılar atölyelerinde eğitim alan öğrencilerin yaptığı ürünlerin de sergilendiği programda,  Dikkat Geliştirme ve Akıl Oyunları Atölyesi öğrencileri sahnede akıl oyunları yarışması da gerçekleştirildi. Drama atölyesinde eğitim alan öğrenciler ise 90’lar konseptiyle renkli ve bir o kadar da eğlenceli sahne gösterisi yaptı. Satranç atölyesinde eğitim alan bir öğrenci de öğretmeni Fahri Karakurt ile birlikte satranç körleme gösterisi yaptı. Keyifli ve unutulmaz anların yaşandığı kapanış programında, veliler büyük bir gurur yaşarken öğretmenleri ve öğrencileri yoğun alkışlarla ödüllendirdi.

BENZER HABERLER
X